اللهیار دنبال فسخ قرارداد با فنرباغچه

[ad_1]

روزنامه خبرورزشی نوشت: در اخبار ۲۴ ساعت گذشته موضوعاتی پیرامون احتمال جدایی قرضی یا دائمی اللهیار صیادمنش از باشگاه فنرباغچه ترکیه مطرح شد. به همین منظور با مدیر برنامه‌های این بازیکن در ترکیه صحبتی داشتیم تا مشخص شود باشگاه فنرباغچه و یا اللهیار تا چه اندازه بر این موضوع صحه می‌گذارند. باشگاه فنرباغچه که در تابستان سال ۲۰۱۹ اللهیار صیادمنش را با قراردادی ۵ ساله به استخدام خود درآورد، پس از گذشت چند ماه این بازیکن را به صورت قرضی به تیم استانبول‌اسپور در لیگ دسته اول ترکیه فرستاد تا در آنجا بازی کند. تیمی که به‌عنوان تیم دوم باشگاه فنرباغچه در شهر استانبول شناخته می‌شود. پس از مدتی و در نیم‌فصل زمستانی بار دیگر صیادمنش به تیم فنرباغچه برگشت.

صیادمنش در این مدت به دلیل تغییرات ایجاد شده در کادر فنی تیم فنرباغچه هنوز نتوانسته برای باشگاه ترکیه‌ای به میدان برود. در حال حاضر و پس از جدایی سرمربی تیم فنرباغچه (ارسون یانال) از این تیم، امره بلوز اوغلو، کاپیتان باسابقه تیم ملی ترکیه و بازیکن قدیمی باشگاه اینتر، هدایت این تیم را در دست دارد، اما این مربی که البته دارای نفوذ بالایی در فدراسیون فوتبال ترکیه و سطح بالای مدیریتی باشگاه فنرباغچه است اعتقاد چندانی به بازیکنان غیر ترکیه‌ای ندارد.

مدیربرنامه صیادمنش در این باره که آیا موضوع جدایی این بازیکن از فنرباغچه صحت دارد؟ گفت: «ما از نیم‌فصل زمستانی به دنبال دریافت رضایتنامه این بازیکن از باشگاه فنرباغچه بودیم، چون صیادمنش پیشنهادات خوب اروپایی دارد که البته هر بار با مخالفت مسئولان باشگاه فنرباغچه مواجه شده‌ایم.»

باشگاه فنرباغچه رقم سنگین ۵ میلیون دلاری را برای صدور رضایتنامه این بازیکن در نظر گرفته، اما در نقطه مقابل کادر فنی تیم فنرباغچه نیز ماه‌هاست به صیادمنش بازی نمی‌دهد.

یک رسانه ترکیه‌ای در همین باره نوشت: «جای تعجب است که سرمربی تیم فنرباغچه در دیدار آخر خود مقابل ترابزون‌اسپور که تن به شکست ۳ بر یک داد یک مهاجم ۱۶ ساله را به میدان فرستاد، اما از اللهیار صیادمنش در ترکیب تیم استفاده نکرد.» در همین خصوص مدیر برنامه‌های صیادمنش ضمن صحه گذاشتن به این مسئله توضیح داد: «متأسفانه در تیم فنرباغچه شرایط برای غیرترک‌ها چندان مساعد نیست. گرچه طرفداران باشگاه فنر به‌ویژه رسانه‌های ترکیه‌ای کادر فنی این تیم را تحت فشار گذاشته‌اند که از صیادمنش استفاده کند. چراکه دوست دارند ببینند این مهاجم ایرانی چه شرایطی دارد، اما کادر فنی فنرباغچه همچنان اصرار دارد از مهاجمان ترک‌تبار بهره برده و غیرترک‌ها را بازی ندهد!»

به همین منظور قصد داشتیم با اللهیار صیادمنش صحبت کنیم که این بازیکن با اشاره به بازی حساس تیمش مقابل قاسم پاشا که امشب برگزار می‌شود ترجیح داد تمرکزش را روی این دیدار گذاشته و در خدمت تیمش باشد. با این وجود مدیر برنامه‌های اللهیار درباره شرایط این بازیکن در باشگاه فنرباغچه گفت: «اللهیار در همه تست‌های مختلف تیم نفر اول شده است. او به لحاظ تست چربی، تست آمادگی جسمانی و سایر تست‌ها نفر اول است، اما فعلاً کادر فنی او را به ترکیب اصلی راه نمی‌دهد.»

ناگفته نماند باشگاه فنرباغچه در طول ماه‌های اخیر شرایط به‌هم ریخته‌ای داشته که این موضوع شامل مباحث مالی و مسائل اجرایی اش می‌شود. این تیم پس از جدایی یانال هنوز نتوانسته سرمربی جدیدی استخدام کند و فعلاً در رده هفتم جدول رده‌بندی قرار دارد. با این شرایط به نظر می‌رسد صیادمنش در پایان فصل جاری می‌تواند به صورت یک‌طرفه قراردادش را فسخ و از این تیم جدا شود. در همین باره یکی از افراد مطلع در باشگاه فنرباغچه گفت: «با توجه به اینکه فنرباغچه اللهیار صیادمنش را بازی نمی‌دهد طبق برخی قوانین فیفا و همچنین مفاد قراردادی که صیادمنش با فنرباغچه دارد او می‌تواند قراردادش را به صورت یک‌طرفه فسخ و برای ادامه فوتبالش راهی یک تیم دیگر شود.»

[ad_2]

Source link