انسداد 12 جاده به دلیل نبود ایمنی / کاهش 20 درصدی ترددها نسبت به دیروز

[ad_1]

به گزارش جام جم آنلاین، ایمان محرابی‌نیا در گفتگو با فارس در تشریح آخرین وضعیت جاده‌ها بیان کرد: در حال حاضر اغلب جاده‌ها باز است اما طبق مصوبه ستاد کرونا مردم باید حتماً از انجام سفر و تردد در جاده‌های برون شهری خودداری کنند.

وی ادامه داد: طبق مصوبه ستاد مقابله با کرونا فقط ورود افراد بومی و ساکن هر شهر طبق کارت ملی، پلاک و بیمه نامه خودرو به آن شهر مجاز است.

انسداد محور کندوان

مسئول سالن عملیات مرکز مدیریت راه‌ها گفت: در حال حاضر در محورهای هراز، فیروز کوه و آزادراه قزوین ـ‌ رشت مسیر رفت و برگشت تردد روان است.

محرابی نیا ادامه داد: در حال حاضر محور کندوان به دلیل انجام عملیات بهسازی تا ساعت 7 روز 14 فروردین مسدود است و به همین دلیل آزادراه تهران ـ شمال در منطقه یک نیز مسدود است.

وی از بارش باران در برخی جاده‌های استان آذربایجان غربی، کرمانشاه و کردستان خبر داد.

رصد خودروها در جاده‌ها از طریق 2318 دستگاه تردد شمار

مسئول سالن عملیات مرکز مدیریت راه‌ها تأکید کرد: از طریق دوربین‌های نظارت تصویری و همچنین 2318 دستگاه تردد شمار فعال در محورهای برون شهری تردد خودروها ثبت و عبور از جاده‌ها رصد می‌شود. بر همین اساس کل تردد ثبت شده در جاده‌ها در شبانه روز گذشته نسبت به روز قبل 20.5 درصد کاهش دارد. در همین مدت سهم خودروهای سنگین در ترافیک راه‌ها 15.9 درصد، بیشترین تردد بین ساعات 18 تا 19 و کمترین تردد بین ساعات 4 تا 5 صبح ثبت شد.

روزهای کم تردد در آزادراه‌های پر تردد کشور

محرابی نیا گفت: در شبانه روز گذشته در آزادراه تهران ـ قزوین 38 هزار و 14 تردد ثبت شد که نسبت به روزهای عادی حدود یک چهارم این ترددها محسوب می‌شود که از مردم به خاطر کاهش سفر و تردد قدردانی می‌کنیم.

مسئول سالن عملیات مرکز مدیریت راه‌ها افزود: همچنین آزادراه‌های کرج ـ تهران و قزوین ـ کرج در شبانه روز گذشته جزو پر ترددترین جاده‌ها بودند، البته تردد در آنها بسیار کاهش یافته است.

محدودیت تردد محموله‌های ترافیکی

وی بیان کرد: تردد محموله‌های ترافیکی دارای مجوز تا ساعت 7 روز شنبه 16 فروردین در جاده‌ها و محورهای مواصلاتی ممنوع است.

انسداد 12 جاده به دلیل نبود ایمنی

محرابی نیا با بیان اینکه در حال حاضر 12 جاده به دلیل نبود ایمنی مسدود است، گفت: در این باره می‌توان گفت به محورهایی نظیر شمشک ـ دیزین، رامیان ـ شاهرود، شهداد ـ نهبندان، پونل ـ خلخال، خرم آباد ـ پلدختر و منطقه 4 آزادراه تهران ـ شمال اشاره کرد.

[ad_2]

Source link