انسداد 14 جاده به دلیل نبود ایمنی و سیلاب / افزایش مجدد تردد در آزادراه‌های اطراف تهران

[ad_1]

به گزارش جام جم آنلاین، ایمان محرابی‌نیا در گفتگو با فارس در تشریح آخرین وضعیت ترافیکی راه‌ها اظهار داشت: در حال حاضر در اغلب جاده‌های کشور ترافیک روان است و بیشتر محورهای مواصلاتی و جاده‌ها باز است.

وی ادامه داد: طبق مصوبه ستاد مقابله با کرونا فقط ورود افراد بومی و ساکن هر استان به آن استان طبق کارت ملی، پلاک و بیمه‌نامه آن خودرو مجاز است.

مسئول سالن عملیات مرکز مدیریت راه‌های کشور اظهار داشت:‌ در حال حاضر در 5 محور هراز، فیروزکوه، کندوان، منطقه یک آزادراه تهران ـ‌ شمال و آزادراه قزوین ـ‌ رشت در مسیر رفت و برگشت ترافیک روان است.

محرابی‌نیا با اشاره به اینکه در محورهای شمالی کشور بارش خاصی گزارش نشده است، گفت: دوربین‌های نظارت تصویری بارش باران در برخی از جاده‌های استان‌های گلستان و اصفهان نشان می‌دهند.

مسئول سالن عملیات مرکز مدیریت راه‌های کشور گفت: آزادراه تهران ـ‌ شمال در منطقه یک هر روز از ساعت 19 تا 7 صبح روز بعد به دلیل اجرای عملیات نصب سامانه‌های مدیریت راه، پایش تصویری و سیستم‌های هوشمند تأسیسات الکترومکانیکال تونل‌ها مسدود است و تردد از محورهای کندوان، هراز و فیروزکوه انجام می‌شود.

بیشترین ترافیک جاده‌ها بین ساعات 18 تا 19

وی گفت:‌ رصد تردد خودرو در جاده‌ها از طریق 2306 دستگاه ترددشمار و بیش از 700 دوربین نظارت تصویری انجام می‌شود که طبق اطلاعات این ترددشمارها کل تردد ثبت‌شده در شبانه‌روز گذشته نسبت به روز قبل 2.6 درصد کاهش نشان می‌دهد در همین مدت بیشترین تردد بین ساعات 18 تا 19 ثبت شد.

افزایش تردد در آزادراه کرج ـ قزوین

محرابی‌نیا اظهار داشت: در شبانه‌روز گذشته آزادراه‌های کرج ـ قزوین، کرج ـ تهران و قزوین ـ کرج پرترددترین جاده‌های کشور بود و تردد در آزادراه کرج ـ قزوین نسبت به روز قبل مجدداً افزایش یافت.

انسداد 14 جاده به دلیل نبود ایمنی و سیلاب

وی اظهار داشت: در حال حاضر 14 جاده به دلیل نبود ایمنی و سیلاب مسدود است که در این باره می‌توان به محورهایی نظیر خرم‌آباد ـ پلدختر، پونل ـ خلخال، رودبار ـ کهنوج، رودبار ـ قلعه‌گنج، قزوین ـ همدان، بجنورد ـ‌ آشخانه و منطقه 4 آزادراه تهران ـ‌ شمال اشاره کرد.

[ad_2]

Source link