اکسیژن ساز مدل  OXYGEN – PSA TYPE

FishO2 gener ژنراتور اکسیژن زنده ، توزیع شده توسط T-H Marine و اکسیژن ساز  قایق باس زنده زنده ، 90 oxygen اکسیژن با فن آوری جذب نوسان فشار (PSA) جدید ساخته است. غلظت اکسیژن به نسبت استفاده کاهش می یابد.

TRIVIA – اکسیژن سازهای پزشکی PSA: FishOx Systems، Inc. با 30 سال تجربه در زمینه تنفس اکسیژن پزشکی تاسیس شد.

دستگاه اکسیژن ساز “FishOx” برای طعمه ماهیان ، ماهیگیری و موارد دیگر تولید کننده اکسیژن PSA “FishO2” بود که اکنون توسط TH Marine and KeepALive به فروش می رسد

عبارت وزنه FishOx این بود: “گرفتن صید خود را زنده و با اکسیژن نگه دارید.” این یک تغییر درخشان از ری اسکات ، بنیانگذار B.A.S.S بود. عبارت وزوز ، “گرفتن شما را نکشید.”

را وارد کنید: Fish O2 System سیستم تولید اکسیژن: 995.00 دلار. T-H Marine که از همان فناوری پزشکی استفاده شده در بیمارستان ها برای تولید اکسیژن خالص (90٪) استفاده کرده و آن را سازگار کرده است تا صید یا طعمه شما را زنده و سالم نگه دارد.

FishO2 a یک اکسیژن ساز زندهاست ، یک ژنراتور اکسیژن PSA (نوع جذب نوسان فشار

FishO2 ™ به باتری ، D / C باتری نیاز دارد. این بسیار شبیه به اکسیژن سازهای پزشکی PSA است که توسط شرکتهای تجهیزات پزشکی دوام و آژانسهای بهداشت خانگی فروخته و اجاره می شوند. این واحد کوچک پر سر و صدا نیز اکسیژن زیادی تولید می کند. دوز ، حجم و غلظت اکسیژن مورد نیاز شما قابل تنظیم نیست. شما اینجا چاره ای ندارید. دستگاه تا زمانی که باتری شما دوام داشته باشد خاموش یا روشن است. فشار خروجی در پیش تعیین شده 10 psi کم است و فشار برگشتی جبران نمی شود. برای تولید حباب ، یک دیفیوزر غول پیکر سنگی با منافذ حداقل فشار عملیاتی لازم است.

گازهای داغ: ژنراتورهای PSA هوای محیط را در دمای هوای محیط وارد می کنند. دمای هوا می تواند بیش از 100 F. در تابستان باشد. در داخل واحد دمای دمای محیط حتی بالاتر می رود زیرا کمپرسور موتور الکتریکی / هوا در داخل محفظه بسته شده بطور مداوم باعث تولید گرمای مکانیکی اضافی می شود. از آنجا که گاز منتقل شده به آبهای زنده داغ تر از دمای هوای محیط است ، انتظار داشته باشید که آب معاش شما در تابستان واقعاً گرم باشد ، همیشه گرمتر از دمای هوا.

اکسیژن ساز مدل  OXYGEN - PSA TYPE
اکسیژن ساز مدل  OXYGEN – PSA TYPE

یک کمپرسور هوا / پمپ هوا برقی 12 ولت هوای محصور شده را از طریق قوطی های بسته بندی شده ریزگردها (تمایل یک ماده به جذب آب و داشتن ویژگی ترسیم رطوبت از جو) دانه های غربال زئولیت. دانه های زئولیت جدید و خشک می توانند مقداری ازت را از بین ببرند و تقریباً 87 درصد اکسیژن را در حجم کمی محدود فقط در صورت جدید بودن واحد تحویل دهند. ژنراتورهای PSA غلظتهای مختلفی از گازهای مختلط را تحویل می دهند. آنها اکسیژن خالص را تحویل نمی دهند. هنگامی که غربال زئولیت با بخار آب اشباع می شود ، غلظت اکسیژن به طور ناگهانی کاهش می یابد ، تخت های غربال متوقف می شوند ، جریان گاز متوقف می شود و نگهداری لازم می شود. قوطیهای زئولیت باید تعویض شوند و یا زئولیت باید از قوطی بیرون زده و بازسازی شود.

حجم و غلظت اکسیژن تحویل داده شده به مایع زنده محدود است و توسط ماهیگیر قابل کنترل نیست.

راندمان فیلتر مولکولی و غلظت اکسیژن خروجی در هنگام استفاده از قایقها به سرعت کاهش می یابد ، به ویژه هنگامی که در محیطهای با رطوبت نسبی بالا استفاده می شود.

FishO2 dry با خشک کن هوا در قسمت ورودی کمپرسور هوا وجود ندارد که هنگام استفاده بر روی آب ، مشکلی ایجاد می کند. خشک کن های درون هوا مشکلات رطوبت نسبی را از بین برده و طول زنده دانه های غربال را صدها ساعت افزایش می دهند. خشک کن های هوا حوادث خرابی سیستم فاجعه را کاهش می دهد.

تعمیر و نگهداری کارخانه زمانی لازم است که FishO2 ™ به درستی کار نکند. آزمایش های گران قیمت و تجهیزات تشخیصی در کارخانه متداول است.

صیادان نیازی به تجهیزات تست اکسیژن گران ندارند تا بدانند آیا مشکلی در امرار معاش واقعی است یا خیر. طعمه یا ماهی های بالغ تورنمنت در دام زنده “از نظر رفتار” با ماهیگیر صحبت می کنند ، برخی مرده اند. هنگامی که کیفیت آب عالی است ، طعمه ها باید در آکواریوم خانگی 10 گالن مربع شما رفتار کنند و مانند گوپی ها به نظر برسند ، بدون آب کثیفی که کثیف باشد.

هرگاه غلظت اکسیژن حل شده ناکافی ، ناامن باشد و خفقان شروع شود ، طعمه طوری رفتار می کند که در 10:00 صبح در ژوئیه / آگوست در مخزن معیوب هوادهی یا طعمه قرار گیرد … مردگان شناور ، لوله کشی در سطح ، انباشته شدن در گوشه ها ، قرمز بینی و لکه دار ، بی حسی ، مردن ، کف های مرده بر روی سطح آب زنده ، لکه های آب … شما علائم را می شناسید. ماهی های طعمه یا بازی خود را در برنامه زنده تماشا کنید. طعمه ها و ماهی ها دقیقاً مانند گذشته در تابستان در هوای هوادهی شما رفتار خواهند کرد: وقتی اکسیژن کم باشد: بیمارگونه ، بینی قرمز ، شکم قرمز ، در حال مرگ و مردن.

این ژنراتور PSA دارای فشار خروجی بسیار کمی است که در هنگام استفاده از دیفیوزرهای اکسیژن ، دیفیوزرهای هوای میکرو حباب و لوله های اکسیژن با متراژ کوچک قابل استفاده است. بسیاری از حباب ها به دلیل فشار خروجی پایین ، فشار سر ستون آب و تراکم آب حباب نمی کنند.

منبع:

https://www.berankard.com/product-category/%d8%a8%db%8c%d9%85%d8%a7%d8%b1-%d8%af%d8%b1-%d9%85%d9%86%d8%b2%d9%84/%da%a9%d9%85%da%a9-%d8%aa%d9%86%d9%81%d8%b3%db%8c-%d8%a7%da%a9%d8%b3%db%8c%da%98%d9%86-%d8%aa%d8%b1%d8%a7%d9%be%db%8c/%d8%a7%da%a9%d8%b3%db%8c%da%98%d9%86-%d8%b3%d8%a7%d8%b2/