ترامپ نمی‌فهمد ریاست جمهوری کسب و کار شخصی او نیست

[ad_1]

به گزارش جام جم انلاین از ایسنا، جورج کانوی، همسر کلیان کانوی، مشاور ارشد کاخ سفید در مطلبی برای واشنگتن پست استدلال کرد که ترامپ نمی‌تواند بپذیرد که او ریاست جمهوری را همانند یک کسب و کار صاحب نباشد.

جورج کانوی نوشت: زمانی که ترامپ یک شرکت خصوصی راه بیندازد، شرکتی که متعلق به خودش باشد، می‌تواند بر تمام بخش‌های قانونی آن نظارت کند تا تجارت کند و خودش قانون بگذارد. شما گمان می‌کنید او با چهار سال حضور در کاخ سفید توانسته بیاموزد که ریاست جمهوری به این سبک کار نمی‌کند. اما به طور حتم، این طور نیست.

سخنان روز دوشنبه دونالد ترامپ مبنی بر این که “اختیار تام” دارد تا در بحبوحه شیوع کروناویروس فرمانداران را به بازگشایی مدارس، کسب و کارها و دیگر نهادهای ایالتشان مجبور کند، واکنش‌هایی را در پی داشت. قانونگذاران جمهوری‌خواه و همچنین دموکرات هشدار دادند که دونالد ترامپ طبق قانون اساسی اختیارات نامحدود ندارد.

جورج کانوی نوشت: ترامپ برای نگهداری، حفاظت و دفاع از قانون اساسی آمریکا سوگند یاد کرد. او پس از سال‌ها حضور در کاخ سفید، باید چیزی از این سند فهمیده باشد. ترامپ خصوصا به عنوان یک فرد به ظاهر “محافظه‌کار” باید چیزی درباره روابط دولت فدرال و ایالت‌ها بداند.

این منتقد همچنین متمم دهم قانون اساسی آمریکا را یادآور شد که تاکید دارد: اختیاراتی که طبق قانون اساسی به ایالات متحده اعطا نشده است و ممنوعیتی برای تفویض به ایالت‌ها ندارد، به ترتیب متعلق به ایالت‌ها یا مردم است.

این وکیل محافظه‌کار افزود: در سیستم فدرال ما، ایالت‌ها تحت کنترل واشنگتن نیستند. یعنی شبیه مالکیت بر یک شرکت فرعی توسط یک فرد، مانند سازمان ترامپ، نیست. هرگز هم غیر از این نخواهد شد. چیزی که هرگز ترامپ درباره مقامی که در اختیار دارد نخواهد پذیرفت، این است که برعکس شرکتش، این متعلق به او نیست.

فرماندار نیویورک هم در واکنش به ادعای دونالد ترامپ مبنی بر این که او برای صدور فرمان لغو قرنطینه و بازگشایی کسب و کارها “اختیار تام” دارد، اظهار کرد آمریکا قانون اساسی دارد، نه پادشاه.  

[ad_2]

Source link