تلویزیون چیست و از کجا بخریم ؟

تلویزیون (فرانسوی: Télévision) ، خرید تلویزیون از گناوه در اینجا کلیک کنید از کلمه دید به معنی دید یا دید و کلمه tele به معنای دور ، یک سیستم ارتباطی برای انتقال تصاویر و صداهای متحرک از راه دور است. برای استفاده و دریافت امواج تلویزیونی ، دستگاهی به نام گیرنده تلویزیون مورد نیاز است. امروز در ایران تهیه کننده و مجری برنامه های تلویزیونی “رادیو و تلویزیون” نامیده می شود. دانشمند و مخترع اسکاتلندی ، جان لاگیبرد به اختراع تلویزیون احترام دارد ، خرید تلویزیون از گناوه اگرچه بسیاری از دانشمندان و مخترعین دیگری همچون پل نیپکو ، بوریس رووزینگ ، ولادیمیر زورکین و فیلو فارنزورث از اواخر قرن نوزدهم در توسعه و پیشرفت فن آوری تلویزیون نقش موثری داشتند.

تلویزیون چیست ؟

کلمه تلویزیون از فرانسه به فارسی ترجمه شده است و خود یک کلمه ترکیبی است که قسمت اول آن کلمه “tele” (دور) از زبان یونانی است و بخش دوم آن کلمه “visio” (دید) است. از زبان لاتین اگرچه در اکثر زبانها از همان کلمه تلویزیون استفاده می شود (البته با تلفظ های بسیار متفاوت) ، اما برخی از زبان ها خرید تلویزیون از گناوه برای این مفهوم کلمات خود را دارند. به عنوان مثال در آلمانی ، کلمه Fernsehen همیشه برای تلویزیون استفاده می شود که به معنای واقعی کلمه به معنای “دور بین” است. در فارسی محاوره معمولاً با عنوان “tel vizon” تلفظ می شود.

تاریخ

یک تلویزیون آلمانی

تاریخچه تلویزیون در ایران

تاریخ تلویزیون به سال 1884 میلادی باز می گردد. هنگامی که یک دانش آموز آلمانی به نام پاول نیپکو اولین سیستم تلویزیونی الکترومکانیکی را با قابلیت انتقال تصویر ثابت اختراع کرد. خرید تلویزیون از گناوه این سیستم با روشن کردن یک عکس با لنز و صفحه چرخش (صفحه NIPCO) کار می کرد. سوراخ های مستطیلی (سوراخ های کوچک) بر روی صفحه نمایش برش داده شد ، به دنبال خطوط تصویر تا زمانی که تصویر به طور کامل اسکن شود. هرچه تعداد سوراخ ها بیشتر باشد ، خطوط بیشتری دنبال می شوند ، و بنابراین جزئیات بیشتری ظاهر می شوند. Nipco تا ظهور فن آوری تقویت کننده خلاء الکترونیکی و لوله های اشعه کاتدی عملاً غیرقابل استفاده بود. در سال 1907 ، دانشمند روسی بوریس رووزینگ توانست برای اولین بار با استفاده از لوله اشعه کاتدی در گیرنده تلویزیون اشکال هندسی ساده را از طریق تلویزیون منتقل کند. در سال 1923 ، دانشمند دیگر روسی ، ولادیمیر زوریکین ، صفحه نیپکو را با عنصر الکترونیکی جایگزین کرد. خرید تلویزیون از گناوه این امر باعث افزایش سطح جزئیات بیشتر بدون افزایش تعداد اسکن در واحد زمان می شود. [1] در اوایل دهه 1900 ، مهندسان کشف کردند که تصاویر با استفاده از امواج رادیویی قابل انتقال هستند. اما این اتفاق تا سال 1926 (1305 خورشیدی) رخ نداد.

اولین کشور سازنده تلویزیون رنگی

سرانجام ، جان Logie Bird دانشمند اسکاتلندی با استفاده از دیسک NIPCO اولین کسی بود که تصاویر تلویزیونی ضد نور (1925) و تصاویر متحرک سیاه و سفید (1926) را در لندن منتقل کرد. اختراع جان لگی برد اولین انتقال تلویزیون در زمان واقعی است. فقط یک سال بعد ، در سال 1927 ، جان Logie Bird اولین خرید تلویزیون از گناوه ضبط کننده فیلم را اختراع کرد. وی با استفاده از مدولاسیون توانست سیگنال های دوربین تلویزیون خود را به سیگنال های صوتی تبدیل کرده و سپس آنها را در ضبط صوت 10 اینچی ضبط کند. چند صفحه از فیلمهای ضبط شده جان لوگیبرت باقی مانده است که در دهه 1990 با استفاده از فناوری دیجیتال استخراج و بازسازی شدند.

جان Logie Bird همچنین تلویزیون رنگی مکانیکی را در سال 1928 معرفی کرد. سیستم برد کاملاً متفاوت از لامپ های الکترونیکی و دوربین های امروزی بود. در سیستم وی ، تصویر با کمک یک تورنت بزرگ به صورت مکانیکی پیمایش شده است. این برجک دارای سوراخ هایی برای عبور نور بود. کیفیت تصاویر خرید تلویزیون از گناوه اول او بسیار ضعیف بود و او فقط 30 خط داشت. اولین تلویزیون مکانیکی از صفحه نمایش NIPCO با سه چشمه مارپیچ استفاده می کرد که هر فنر برای یکی از سه رنگ اصلی (قرمز ، سبز ، آبی) استفاده می شد. در آن زمان کمتر کسی تلویزیون داشت و مهم نبود تجربه تماشای تلویزیون بود. .

در سال 1935 ، اولین سیستم تلویزیونی الکترونیکی توسط EMI توصیف شد. خرید تلویزیون از گناوه در سال 1939 ، شانزده شرکت در ایالات متحده شروع به ساخت یا طراحی تلویزیون الکترونیکی کردند. در سال 1941 ، کمیته بین المللی سیستم های تلویزیونی (NTSC) مجموعه ای از دستورالعمل ها را برای پخش تلویزیونی الکترونیکی ارائه داد.

قدیمی ترین تلویزیون ایران

دهه 1950 نقطه عطفی در توسعه تلویزیون است. خرید تلویزیون از گناوه منشأ تلویزیون سیاه و سفید سال 1956 است. سرانجام در این مدت هزینه های مجموعه های تلویزیونی کاهش یافت. [1] تلویزیون های رنگی در سال 1953 اختراع شد و تلویزیون های مسطح در دو دهه گذشته اختراع شدند. خرید تلویزیون از گناوه منشأ تلویزیون مدرن را می توان به کشف هدایت نوری سلنیوم توسط ویلوبی اسمیت در سال 1873 و اختراع اسکن دیسک توسط پل نیپکو در سال 1884 ردیابی کرد. کلیه سیستم های تلویزیونی عملی براساس این اصل اساسی اسکن یک تصویر ساخته شده اند. خرید تلویزیون از گناوه برای تولید سیگنال های سری زمانی برای نمایش. این تصویر سپس توسط دستگاهی ارسال می شود که برعکس اسکن را انجام می دهد. دستگاه آخر تلویزیون (یا دستگاه تلویزیون) خرید تلویزیون از گناوه است که با توجه به قابلیت های چشم انسان ، تصویر یکسان و مناسب را تولید و نمایش می دهد.

تکنیکهای الکترومکانیکی قبل از جنگ جهانی دوم توسط چارلز فرانسیس جنکینز و جان لوگیبرت به طور قابل توجهی توسعه داده شدند.

تو