جنگنده‌های سعودی ۱۵ بار مناطق یمن را بمباران کردند

[ad_1]

به گزارش جام جم آنلاین از فارس، منابع یمنی خبر دادند که جنگنده‌های سعودی از صبح امروز پیوسته در آسمان یمن به پرواز درآمده ۱۵ مرتبه دو استان «الجوف» و «مأرب» در شمال شرق این کشور را بمباران کردند.

به نوشته وبگاه شبکه المسیره، شهرستان «مجزر» در استان مأرب دو مرتبه و شهرستان «مدغل» در همین استان نیز شش مرتبه هدف حملات هوایی قرار گرفتند.

در استان الجوف نیز جنگنده‌های ارتش سعودی، شش مرتبه شهرستان «مدغل» و سه بار نیز شهرستان «الحزم» را بمباران کردند. شهرستان‌های «خب» و «الشعف» نیز چهار مرتبه بمباران شد.

این مقدار حملات هوایی در عرض چند ساعت، در حالی است که ائتلاف سعودی مدعی است در شرایط آتش بس قرار دارد. در حالی که یک هفته از اعلام آتش‌بس ادعایی عربستان در یمن می‌گذرد؛ اما به گفته «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن، در عرض یک هفته گذشته ائتلاف سعودی ۲۳۰ مرتبه حمله هوایی و ۳۲ مرتبه نیز دست به عملیات زمینی در خاک یمن زده و هیچ نشانه‌ای از آتش‌بس وجود ندارد.

محمد عبدالسلام، سخنگوی انصارالله یمن نیز گفته است که وقایع میدانی حال حاضر در شرایط ادامه محاصره یمن عملا ثابت می‌کند که ادعای آتش بس فقط یک نمایش تبلیغاتی است.

[ad_2]

Source link