خانواده‌ها فقط شهریه ثابت مهدهای کودک را پرداخت کنند

[ad_1]

به گزارش جام جم آنلاین از ایسنا، سعید بابایی با بیان اینکه بعد از بیماری اخیر مشکلات زیادی برای مهدهای کودک ایجاد شد افزود: در مشکل اخیر سه طرف یعنی والدین کودکان، صاحبان مهدها و مربیان دچار مشکل شدند.

وی با بیان اینکه ملاک ما برای رفع مشکلات قرارداد فی مابین والدین و مهدهای کودک است، اظهار کرد: در قراردادی که بسته شده اگر هر ماه مهدکودک به دلایلی تعطیل شده باشد فقط شهریه ثابت آن ماه – و نه شهریه غذا و برنامه‌های فوق برنامه – دریافت می‌شود. چون اکثریت مهدهای کودک در اسفندماه باز بودند، به همین دلیل باید شهریه ثابت آنها براساس تعرفه بهزیستی از سوی والدین پرداخت شود.

مدیرکل امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور با اشاره به اینکه بیش از ۱۶ هزار مهدکودک کشور مهدهای نادری هستند که مشتریان بیشتری دارند تصریح کرد: این در حالی است که والدین بدون توجه به مفاد قرارداد و صرفا به دلیل مشتریان بیشتر آنها سریعا قرارداد را امضا می‌کنند.

به گفته بابایی، هر سال شهریه مهدهای کودک توسط وزارت صنعت معدن و تجارت و از سوی سازمان حمایت از مصرف کنندگان در شورای بررسی و ابلاغ می‌شود. همچنین این هزینه بر اساس شهر یا منطقه تعیین نمی‌شود بلکه بر اساس رتبه و ستاره بندی مهدهای کودک با توجه به فعالیت و کیفیت نیروی انسانی آنها تعیین می‌شود.

مدیرکل امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه براساس خبرها، پیش دبستانی‌ های آموزش و پرورش شهریه خود را تا پایان خردادماه دریافت می‌کنند، افزود: برای مثال کودکان ٠ تا ۴ سال بیشتر نیاز به نگهداری دارند و کودکان ۵ تا ۶ سال نیز بیشتر آموزش محور هستند به همین دلیل تلاش می‌کنیم در شهریه سال ۹۹ برای ترمیم این موضوع اقداماتی انجام دهیم.

بابایی افزود: البته باید متضرر طرف دیگر این قضیه را نیز در نظر بگیریم. در کشور بیش از ۱۰۰ هزار مربی مهدکودک، ۱۶ هزار مهد و ۸۰۰۰ روستامهد مشغول فعالیت هستند. همچنین ۳۸۰۰ مهدکودک در مناطق روستایی و حاشیه شهرها مشغول فعالیت هستند که فقط برای رشد و ارتقای کودکان فعالیت انجام می‌دهند. مهدهای کودک شرایط بغرنجی دارند که باید حمایت دولتی شامل حالشان شود نه اینکه جبران خسارات آنها از جیب مردم باشد.

[ad_2]

Source link