خلاصه کتاب: چرا مدیر عامل شکست – 11 رفتارهایی که می تواند از خط خارج – توسط دیوید Dotlich و پیتر قاهره

[ad_1]

چارلی مونگر می گوید: – “برعکس برعکس برعکس.” هنگامی که شما مطالعه, موفقیت, شما را به مطالعه شکست. درک هر دو طرف مسیر درست به روشنگری. Jim Rohn بود که طرفدار یادگیری و اگر شما مطالعه عیسی گاندی, دکتر مارتین لوتر کینگ و سپس شما همچنین نیاز به مطالعه استالین و هیتلر. زندگی همه چیز در مورد تعادل و درک هر دو طرف مهم است.

چرا این مهم است ؟

من این خلاصه به اتلاف وقت خود را. آن است که چشم انداز من به ارائه مختصر مراحل عمل است که شما می توانید اتخاذ حال حاضر خود را برای رسیدن به اهداف کارآفرینی. موفقیت و شکست همه باید با نتایج. شما هم برنده و یا از دست دادن. دستیابی به نتایج به عهده رهبر است. نگرش و پيشرفت است بازتابی از رهبر. شما ببینید این ورزش در همه زمان ها. شما می توانید فوق العاده با استعداد اما اگر رهبر نمی داند که چگونه به ساخت یک تیم و مهار استعداد آنها برنده خواهد شد.

چرا مدیر عامل موفق با تمرکز بر این یازده derailers: استکبار ملودرام نوسانات بیش از حد احتیاط همیشگی بی اعتمادی سردی Mischievousness خروج از مرکز منفعل مقاومت در برابر کمال و اشتیاق به لطفا. به خاطر زمان, من می خواهم به برجسته سه تن از آنها.

بیایید نگاهی به سه نمونه هایی که در آن برخی از املای فاجعه و موفقیت دیگران. کلید این است که به تعادل رفتار به طوری که شما لازم نیست عبور از خط.

1. کمال گرایی – بهترین مثال در اینجا این است که استیو جابز در اپل. این است که در واقع یک موفقیت بزرگ است اما می تواند به راحتی تبدیل به یک قطار خراب است. به دنبال تعالی می تواند یک شمشیر دو لبه است زیرا اکثر رهبران نمی خواهد بود قادر به آن را بکشید. در تکنولوژی آهسته خورده است. وقتی کمال گرایی به فلج تجزیه و تحلیل پس از آن این شرکت با شکست مواجه خواهد شد. استیو جابز قادر به مدیریت این بسیار خوب و اثبات است در اپل عملکرد.

2. استکبار – یک کلمه خلاصه این که چرا یک نیروی مخرب در کسب و کار – انرون. رهبری در انرون فکر می کردند که شکست ناپذیر است و سطح استکبار موجب این شرکت و هزاران نفر از مردم را به تباهی مالی.

3. همیشگی بی اعتمادی – برای این مثال ما نیاز به نگاهی به سیاست آمریکا در تروریسم است. من یک طرفدار از بین بردن تروریست ها است اما نه به قیمت از آزادی های مدنی. این سیاست بیگانه ما را از جهان و این می تواند دیده می شود توسط ما سفارتخانه. آنها شبیه به بمب های پناهگاه است. هنگامی که مردم در حال بسته کردن آن ایجاد بی اعتمادی. همیشگی بی اعتمادی بسیار مخرب در طول زمان است. درصد از تروریست ها کوچک هستند از نظر تعداد جمعیت و فدا کردن آزادی های مدنی و distrusting 70 درصد از مردم یک اشتباه بزرگ است. همیشگی بی اعتمادی در سازمان همان است که سرطان به سلامت خود را. در طول زمان آن را می تواند شما را بکشند.

چرا مدیر عامل شکست یک کتاب خوب و به شما نشان می دهد چگونه به تعادل هر یک از 11 derailers. من می توانم به شما بگویم که من چند تا از این پتانسیل derailers و آنها نیاز به مدیریت و یا شرکت می تواند یک وری.

من امیدوارم که شما پیدا کرده اند این خلاصه ای مفید است. کلید هر گونه ایده جدید به کار آن را در زندگی روزمره خود تا زمانی که این عادت می شود. عادات فرم در عنوان کمی تا 21 روز است. یکی از چیزهایی که شما می توانید به دور از این کتاب این است که پیدا کردن یک مربی. اگر شما یک رهبر هستید و سپس شما نیاز به کسی که می تواند پا زدن شما و به شما بگویم مانند آن است. این اجازه خواهد داد که شما را به تعادل هر یک از derailers که شما ممکن است داشته باشد.

[ad_2]