داروهای موثر درمان کرونا در ایران موجود است

[ad_1]

به گزارش تسنیم، قاسم جان‌بابایی امشب در نشست ستاد کرونای استان بوشهر با بیان اینکه کرونا در همه جهان به اقتصاد و سلامت مردم لطمه زد، اظهار داشت: تاکنون هیچ درمان شناخته شده‌ای برای ویروس کرونا کشف نشده است.

وی، با بیان اینکه داروهای درمان بیماران کرونایی به سبب تشابه‌ای با ویروس‌های دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرد افزود: با توجه به شباهت این ویروس از لحاظ ساختمانی به ویروس هپاتیت سی، اچ آی وی و آنفلوآنزای H1N1 از داروهایی که برای درمان این ویروس‌ها استفاده می‌شود، مورد استفاده درمانی ویروس کرونا  قرار می‌گیرد.

جان‌بابایی با بیان اینکه برای  تحقیقات در این عرصه 40 استاد پزشکی کشور در کمیته‌ای تمام مطالعات پیشرفت پزشکی در  حوزه کرونا را جمع‌آوری می‌کنند، تصریح کرد: تمام مطالعات و پیشرفت‌های پزشکی درباره کرونا جمع آوری و این سبب شده تصمیم‌گیری‌ها عجولانه نباشد و در زمان حاضر نیز تصمیم گیری‌های لازم در این خصوص گرفته شده است.

 معاون درمان وزارت بهداشت با بیان اینکه ایران جزء 3 تا 4 کشور برتر دنیا در عرصه بیشترین تحقیقات پزشکی در مقابله با کرونا است، گفت: اکنون درمان‌ها و تولید داروهای موثر درمان بیماران کرونایی در کشور وجود دارد‌.

جان‌بابایی موثرترین عامل درمان بیماران بستری کرونایی را دستگاه‌های تنفسی دانست و بیان کرد: اکنون بیمار کرونایی در انتظار آی سی یو در استان بوشهر وجود ندارد اما برای آرامش مردم کمبود تجهیزات  بیمارستانی تامین می‌شود.

وی، با بیان اینکه تمام سفارشات ساخت دستگاه‌های کمک تنفسی بیمارستان‌ها با مشارکت شرکت‌های دانش بنیان ساخته می‌شود افزود: اکنون سفارش ساخت 2 هزار دستگاه کمک تنفسی بیمارستان‌ها به شرکت‌های  دانش‌بنیان داخلی داده شده که بر اساس برنامه زمان‌بندی تحویل می‌دهند.

معاون درمان وزارت بهداشت با بیان اینکه مشکل تامین دستگاه‌های اکسیژن‌ساز در کشور برطرف شده است، خاطرنشان کرد:  نیاز بیمارستان‌های استان بوشهر در تامین دﺳﺘﮕﺎه وﻧﺘﯿﻼﺗﻮر و تجهیزات کمک تنفسی با همکاری شرکت‌های دانش بنیان تا آخر هفته جاری برطرف می‌شود.

جان‌بابایی با بیان اینکه استان بوشهر جزو استان‌هایی است که بیماران بدحال آن و میزان مراجعه مردم شامل اطفال، میانسالان  و کودکان زیاد است، گفت: براین اساس یک سوم بیماران کرونایی استان بوشهر در بخش مراقبت‌های ویژه را جوانان تشکیل می‌دهند که با توجه به توسعه تخت‌ها بیشتر آنها نجات می‌یابند.

وی با اشاره به اینکه استان بوشهر، بیمارستان جایگزین ندارد و تجهیزات موجود با توجه به موقعیت آن از لحاظ صنعتی و اقتصادی جوابگو نیست، افزود: باید در این راستا تدبیر کرد اما در کوتاه‌مدت قرار شد هر تعداد دستگاه کمک تنفسی و ونتیلاتور که برای استان لازم است تامین و هر‌گونه توسعه‌ای در خصوص تخت‌های ویژه انجام شود.

جان‌بابایی با اشاره به ساخت بیمارستان شهدای هسته‌ای بوشهر گفت: این پروژه که تا قبل از مهر‌ماه وارد چرخه فعالیت درمانی می‌شود نگرانی استان بوشهر را برطرف می‌کند.

وی، از تامین تجهیزات بیمارستان 110 تختی شهدای هسته‌ای بوشهر خبر داد و گفت: تامین کادر پزشکی و پرستاری مورد توجه ویژه قرار دارد و امسال نیروهای تخصصی  پزشکی و پرستاری جذب وزارت بهداشت و درمان می‌شود که نقش مهمی در  درمان بیماران و کمک به رفع خستگی کادر درمانی بیمارستان‌ها دارد.

معاون درمان وزارت بهداشت با قدردانی از روحانیون  در کمک به کادر درمانی بیمارستان‌ها و مراکز درمانی خاطرنشان کرد: امید می‌رود با تلاش‌های انجام شده شاهد علاج بیماران و برچیده شدن ویروس کرونا در جهان باشیم.

بیشتر بخوانیدداروهای موثر در درمان کرونا در داخل کشور تولید می‌شود/ پیش‌خرید 2000 دستگاه کمک تنفسی و ونتیلاتور از شرکت‌های دانش‌بنیان
بیمارستان شهدای هسته‌ای بوشهر مهرماه امسال راه‌اندازی می‌شود
تولید 3000 دستگاه ونتیلاتور کاملا ایرانی تا پایان سال 99 / صادرات به 45 کشور جهان
جان‌بابایی یکی از دستآوردهای مهم بزرگ در عرصه ویروس کرونا  در ایران را تقویت وفاق  و اتحاد ملی دانست و بیان کرد: در عرصه مقابله با بیماری کرونا همه مردم و مسئولان در سطوح مختلف با اتحاد و وفاق وارد صحنه شدند و خدمات ارزنده‌ای ارائه کردند.

[ad_2]

Source link