زمینه پروتکل اینترنت

[ad_1]

به عنوان توسعه کار گسترده ای در شبکه های منطقه بود که در اوایل دهه 1970 که منجر به ظهور اینترنت از پروتکل TCP/IP نیز توسعه یافته است. TCP مخفف Transmission Control Protocol در حالی که IP مخفف پروتکل اینترنت. تصویب TCP/IP پروتکل به عنوان یک پروتکل اینترنت منجر به ادغام شبکه به یک شبکه است که به سرعت در حال رشد در هدف قرار دادن یک علامت از حدود میلیارد کاربران 2,267 دفاع کرد گرفته شد که در پایان دسامبر 2011 (Internet World Stats). امروز ما بسیاری از خدمات نرم افزار از پروتکل های موجود همکاری با TCP/IP به عنوان اساسی پروتکل.

TCP/IP یک پروتکل انتقال. این می تواند مورد استفاده قرار گیرد برای حمایت از برنامه های کاربردی به طور مستقیم و یا سایر پروتکل ها می توان لایه در TCP/IP به ارائه ویژگی های اضافی. این پروتکل عبارتند از:

  • HTTP (Hypertext Transfer Protocol) استفاده می شود توسط مرورگرهای وب و وب سرور برای تبادل اطلاعات است. از سوی دیگر زمانی که یک اتصال امن مورد نیاز است, SSL (لایه سوکت های امن) پروتکل یا جانشین آن پروتکل امنیت لایه انتقال (TLS) که با استفاده از رمزنگاری استفاده می شود برای ایجاد یک اتصال امن از طریق مرورگر وب, اما این بار به جای HTTP از آن با استفاده از HTTPS.
  • SMTP (Simple Mail Transfer Protocol) استفاده می شود برای ارسال و دریافت ایمیل از طریق پروتکل TCP/IP. به دلیل محدودیت در پیام صف بندی آن است که به طور معمول با استفاده از پروتکل های دیگر مانند POP3 یا IMAP.
  • TELNET (شبکه های مخابراتی) – مورد استفاده برای اتصال به میزبان از راه دور از طریق یک شبکه راه دور مشتری. این نتایج در ساخت کامپیوتر خود را به یک ماشین مجازی در حالی که شما کار بر روی کامپیوتر از راه دور به عنوان اگر آن را بر روی دسکتاپ شما.
  • FTP (پروتکل انتقال فایل) – مورد استفاده برای انتقال فایل ها از یک میزبان به دیگری با استفاده از نرم افزار سرویس گیرنده FTP بیش از یک شبکه TCP/IP.
  • NNTP (Network News Transfer Protocol ) استفاده می شود به حمل و نقل اخبار بین, اخبار سرور.

TCP (Transport Control Protocol) و UDP (نمودار دادهها کاربر پروتکل) هر دو از پروتکل اینترنت استفاده می شود برای حمل و نقل داده است. IP (پروتکل اینترنت) با این نسخهها کار به عنوان زمینه ای پروتکل اینترنت شبکه های مجازی. آن نشسته UDP و TCP پروتکل های. IP نمودار دادهها پایه ارائه مکانیسم انتقال برای تمام TCP/IP در شبکه های. این شامل اینترنت و دستگاه های خودپرداز شبکه های محلی مانند اترنت و token ring شبکه. TCP قابل اعتماد است و اتصال گرا است. آن را ایجاد اتصال برای اولین بار قبل از انتقال داده ها و اطلاعات می تواند جریان در هر دو جهت. UDP یک پروتکل نمودار دادهها با قابلیت های محدود. این هیچ تضمینی وجود ندارد از ورود پیام در انتهای دیگر. این نمودار دادهها بسته به مقصد خود را در هر منظور و نیاز به دوباره بهم وصل. در زمان UDP ترجیح داده است بیش از TCP که در آن وجود دارد مقدار کمی از داده ها برای انتقال در نتیجه میزان اطلاعات دریافت شده در مقصد نمی کشد تا مقدار زمان به دوباره سوار آن باعث می شود سریع تر. UDP نیز انتخاب ارجح در ارسال بسته از داده ها است که نیاز به هیچ پاسخ. آن را نیز فراهم می کند یک بررسی قابلیت اطمینان از تمام داده ها وارد کرده است.

نرم افزار از پروتکل های نشستن بالاتر از دو بلوک های ساختمان از پروتکل های اینترنت; یعنی UDP و TCP. این دو پروتکل های منحصر به فرد معاوضه. بی سیم فراهم می کند یک پیام ساده رله پروتکل است که حذف شکست اما حداقل هزینه با توجه به این واقعیت است که وجود دارد نیاز نمی توان پاسخگویی به پیام رله شکست. این پروتکل است که اغلب مورد استفاده برای پخش; مانند در جریان ویدئو. TCP دارای تضمین شده تحویل پیام اما در هزینه اضافی پیام بسیار بالاتر و زمان تاخیر و هزینه های ذخیره سازی.

[ad_2]