زیان سنگین خودروسازان بزرگ جهان

[ad_1]

به گزارش ایسنا به نقل از اتوکار، خودروسازی فولکس واگن آلمان از زیان ۸۰۰ میلیون یورویی خود در نیمه نخست امسال خبر داد. طی این مدت میزان خودروهای تحویلی این خودروساز با ۲۷ درصد کاهش به ۳.۹ میلیون دستگاه خودرو رسیده که همین مساله باعث کاهش ۲۳.۲ درصدی درآمد بزرگ ترین خودروساز اروپا شده است. 

فرانک ویتر- مدیر مالی گروه فولکس واگن با اشاره به اینکه نیمه نخست امسال، یکی از پرچالش ترین دوره ها در تاریخ معاصر این خودروساز بود، گفت: با توجه به کاهش شدت شیوع کرونا و رشد تقاضا، امیدواریم در نیمه دوم سال شاهد ثبت عملکرد بهتری باشیم. 

فولکس واگن امیدوار است با تمرکز روی بازارهای بزرگ غیراروپایی خود تا حد زیادی از زیان بیشتر جلوگیری کند. اخیرا مدیران این شرکت از توسعه یک خودرو خبر داده بودند که منحصرا برای بازار چین- بزرگ ترین بازار خودروی جهان توسعه داده خواهد شد. 

طی همین بازه زمانی، دیگر خودروساز بزرگ اروپایی یعنی رنو از زیان ۷.۳ میلیارد یورویی خود خبر داده که بدترین عملکرد این خودروساز فرانسوی بوده است. طی این مدت میزان درآمد این شرکت با ۳۴.۹ درصد کاهش مواجه شده که مهم ترین عامل آن، کاهش ۳۴.۳ درصدی تعداد خودروهای به فروش رفته بوده است. 

لوکا دی میو- مدیر ارشد رنو که به تازگی از خودروسازی سیات به رنو پیوسته است گفت: شرایط اجتناب ناپذیر است اما در کنار سایر مدیران و کارکنان تلاش می کنیم تا با این شرایط مقابله کنیم. ما با به کارگیری استراتژی توسعه، برای آینده ای بهتر آماده خواهیم شد. 

به گفته دی میو، رنو در پروژه های بعدی خود سعی خواهد کرد تا با افزایش بهره وری و استفاده بیشتر از تکنولوژی، هزینه های خود را کاهش دهد. 

خودروسازی رنو اخیرا از برنامه ای با هدف کاهش هزینه های خود رونمایی کرده و امیدوار است تا ۶۰۰ میلیون یورو در هزینه های خود صرفه جویی کند.

[ad_2]

Source link