سه سطح از کسب و کار برنامه ریزی جانشینی

[ad_1]

یکی از اصلی نگرانی رو به خانواده صاحبان کسب و کار این است چگونه اثر منظم و مقرون به صرفه انتقال کسب و کار به نسل بعدی و/یا کارکنان کلیدی. شکست را به درستی برنامه ریزی برای انتقال صاف می تواند در نتیجه زیان های پولی و حتی از دست دادن کسب و کار خود را. این مقاله توضیح خواهم داد که چگونه به نگه داشتن کسب و کار خانوادگی در خانواده است.

وجود دارد در اصل سه سطح برای جانشینی طرح کسب و کار. اولین سطح جانشینی طرح کسب و کار مدیریت است. مهم است به رسمیت شناختن است که مدیریت و مالکیت یکسان نیست. روز به روز مدیریت کسب و کار ممکن است سمت چپ به یک کودک در حالی که مالکیت کسب و کار است که از چپ به کودکان (اینکه آیا یا نه آنها فعال هستند در کسب و کار). همچنین ممکن است که مدیریت ممکن است به سمت چپ در دست کارکنان کلیدی به جای اعضای خانواده.

سطح دوم از یک کسب و کار طرح جانشینی مالکیت است. اکثر صاحبان کسب و کار ترجیح می دهند به ترک کسب و کار خود را به بچه هایی که فعال هستند در کسب و کار, اما هنوز هم می خواهم به درمان همه فرزندان خود را نسبتا (اگر نه به همان اندازه). در عین حال بسیاری از صاحبان کسب و کار کافی نبود غیر از دارایی های کسب و کار به آنها اجازه می دهد به ترک خود را غیر فعال کودکان سهم برابر از املاک خود را. بنابراین جانشینی طرح کسب و کار باید یک وسیله انتقال ثروت به کودکانی که علاقه مند هستند و یا واجد شرایط برای ادامه کسب و کار. صاحبان کسب و کار نیز باید ارزیابی موثر ترین وسیله انتقال مالکیت و مناسب ترین زمان برای انتقال رخ می دهد.

سطح سوم از یک کسب و کار طرح جانشینی است انتقال مالیات است. املاک و مالیات به تنهایی می تواند ادعا تا 45 درصد از ارزش کسب و کار اغلب منجر به یک کسب و کار نیاز به انحلال و یا بدهی به نگه داشتن کسب و کار شناور. برای جلوگیری از انحلال اجباری و یا نیاز به متحمل شدن بدهی به پرداخت مالیات املاک وجود دارد تعدادی از عمر هدیه استراتژی است که می تواند اجرا شود توسط صاحب کسب و کار برای به حداقل رساندن (و یا احتمالا حذف) املاک و مالیات.

سطح یک – مدیریت

آیا مدیریت کسب و کار خواهد شد و بقیه در دست نسل بعدی در دست کارکنان کلیدی و یا ترکیبی از هر دو صاحب کسب و کار باید یاد بگیرند که به نماینده و کار در کسب و کار. می توانید آن را سال های بسیاری برای آموزش جانشین تیم مدیریت به طوری که صاحب کسب و کار می تواند راه رفتن به دور از روز به روز ، برای بسیاری از صاحبان کسب و کار از دست دادن کنترل است می تواند مشکل باشد.

همه بیش از حد اغلب صاحبان کسب و کار تمرکز بیشتر در مالکیت و مالیات نقل و انتقال مسائل درگیر در یک کسب و کار طرح جانشینی و نادیده گرفتن مردم مسائل. در نمونه کسب و کار خانوادگی, رهبر آینده است به احتمال زیاد به یکی از صاحب کسب و کار ، اگر مراحل باید انجام شود تا اطمینان می دهم که آینده سازمان را حمایت از کارکنان کلیدی و دیگر اعضای خانواده ، به طور کلی یک انتقال تدریجی از نقش ها و مسئولیت می دهد جانشین زمان به رشد به خود موقعیت جدید و اجازه می دهد تا صاحب کسب و کار به استفاده از برای او/او کاهش نقش. بنابراین سرب و زمان مهم است برای انتقال صاف.

بسیاری از کسب و کار خانواده وابسته به یک یا دو کلید کارکنان که در حال حیاتی برای موفقیت کسب و کار است. این کارکنان کلیدی هستند که اغلب مورد نیاز برای مدیریت کسب و کار (و یا کمک به مدیریت کسب و کار) در طول دوره گذار است. بنابراین طرح جانشینی باید آدرس روشها برای تضمین که کارکنان کلیدی باقی می ماند با کسب و کار بر مرگ و از کار افتادگی و یا بازنشستگی از صاحب کسب و کار. میان معمولا با استفاده از تکنیک های مورد استفاده برای اطمینان از این که کارکنان کلیدی باقی می ماند با کسب و کار در طول دوره گذر در حال اشتغال توافق nonqualified معوق پرداخت غرامت موافقت نامه های سهام گزینه برنامه ها و تغییر از کنترل موافقت نامه.

سطح دو – مالکیت

اغلب یک نگرانی عمده برای خانواده صاحبان کسب و کار با کودکانی که فعال هستند در کسب و کار است که چگونه برای درمان تمام کودکان به همان اندازه در کسب و کار جانشینی روند. دیگر نگرانی را برای صاحب کسب و کار عبارتند از زمانی که به کنترل کسب و کار و نحوه تضمین کافی درآمد بازنشستگی. برای مثال فروش (به عنوان هدیه) کسب و کار به فعال کودکان در نتیجه در همه کودکان یکسان فراهم می کند مالک کسب و کار با درآمد بازنشستگی. برای آن دسته از صاحبان کسب و کار است که متکی به کسب و کار خود را برای بازنشستگی آنها می توانید هدیه ای از کسب و کار به فعال کودکان و ترک غیر فعال کودکان غیر دارایی های کسب و کار. اگر به عنوان یک نتیجه غیر فعال کودکان را دریافت خواهد کرد مساوی (یا نمایشگاه) بخشی از صاحب کسب و کار املاک و را تشکیل می دهند تفاوت ایجاد یک قطعی بیمه عمر اعتماد به نفع خود.

همزمان با هدیه و/یا فروش کسب و کار و منافع صاحبان جدید باید وارد یک توافق نامه خرید و فروش. یک توافق نامه خرید و فروش قانونی تنظیم ارائه برای توزیع مجدد سهام از کسب و کار پس از مرگ, از کار افتادگی, بازنشستگی یا فسخ قرارداد (triggering events) یکی از صاحبان. این توافق نامه خرید و فروش نیز تعیین قیمت خرید فرمول و شرایط پرداخت پس از این اتفاق یک رویداد تحریک. اگر به درستی طراحی شده و پیش نویس یک توافق نامه خرید و فروش ایجاد خواهد شد برای خروج صاحب یک بازار برای چه در غیر این صورت خواهد بود غیر قابل عرضه در بازار علاقه ای نزدیک برگزار شد کسب و کار اجازه خواهد داد که صاحبان اصلی برای حفظ کنترل بر کسب و کار و جلوگیری از سهام از عبور به خروج صاحب heirs; و رفع خواهد شد ارزش مرحوم صاحب سهام برای املاک-مقاصد مالیاتی است.

سطح سه – انتقال مالیات

این مالیات انتقال بخشی از کسب و کار برنامه ریزی جانشینی شامل استراتژی برای انتقال مالکیت کسب و کار در حالی که به حداقل رساندن هدیه و املاک و مالیات. هدیه و املاک-مالیات عواقب شایسته توجه خاص است. پیش بینی نشده فدرال مالیات املاک می تواند آنقدر شدید است که کسب و کار ممکن است نیاز به منحل شود به پرداخت مالیات.

در حالی که در حال حاضر وجود دارد یک مرور در املاک و نسل-پرش انتقال و مالیات و این احتمال وجود دارد که کنگره را یافتم هر دو مالیات (شاید حتی عطف به ماسبق) برخی از زمان در این سال است. اگر نه در ژانویه 1, 2011 املاک معافیت مالیاتی (که 3.5 میلیون دلار در سال 2009) می شود $1 میلیون و بالا و مستغلات نرخ مالیات (که 45 درصد در سال 2009) می شود 55 درصد.

برای صاحبان کسب و کار با شهرکهای مشمول یک هدیه برنامه می تواند مورد استفاده قرار گیرد برای کاهش مالیات املاک. برای طول عمر هدیه و یا فروش کسب و کار nonvoting سهام معمولا استفاده می شود به دو دلیل. این اولین بار است که برای به انجام رساندن صاحب کسب و کار تمایل به حفظ کنترل کسب و کار تا تاریخ بعد (یعنی مالک مرگ و از کار افتادگی و یا بازنشستگی). دلیل دوم این است که کاهش مالیات بر هدیه ارزش سهام به دلیل ارزیابی تخفیف برای عدم کنترل و بازار.

هدیه از منافع کسب و کار به $13,000 ($26,000 برای زوج های متاهل) می تواند به صورت سالانه به عنوان بسیاری از donees به عنوان صاحب کسب و کار خواسته. این مقدار تنظیم شده برای تورم در بازه 1000$. چنین هدیه نه تنها حذف ارزش هدیه از صاحب کسب و کار املاک و بلکه درآمد و درک آینده در استعداد اموال.

فراتر از $13,000 سالانه هدیه های مالیاتی محرومیت مالک کسب و کار می تواند هدیه 1 میلیون دلار (2 میلیون دلار برای یک زن و شوهر) در طول عمر خود. در حالی که استفاده از این هدیه معافیت مالیاتی را کاهش می دهد (دلار برای دلار) مالیات بر املاک و معافیت در مرگ چنین هدیه حذف درآمد و درک آینده در استعداد ملک از مالک کسب و کار و مستغلات. بر خلاف مالیات بر املاک و معافیت هدیه معافیت مالیاتی ثابت باقی می ماند در $1 میلیون نفر در سطح.

در حالی که یک صاحب کسب و کار می تواند هدیه سهام در کسب و کار آشکار توجه باید به ساخت هدیه در اعتماد. یکی از مزیت های هدیه در اعتماد به نفع کودکان فعال است که برای محافظت از آنها را از خود ناتوانی, ناتوانی طلبکاران و شکارچیان از جمله طلاق زن و شوهر است. یکی دیگر از مزیت برای ساخت هدیه در اعتماد است که دارایی های اعتماد در کودکان مرگ و میر می تواند (در حد) تصویب و مستغلات-مالیاتی رایگان به کسب و کار صاحب نوه ها (و شاید بیشتر از راه دور و فرزندان بسته به قوانین ایالتی). اینها گاهی شناخته شده به عنوان نسل-پرش و یا سلسله تراست.

برای صاحبان کسب و کار با املاک بزرگ وجود دارد پیچیده هدیه استراتژی است که می تواند مورد استفاده قرار گیرد با کمی و یا بدون مالیات بر هدیه مانند فروش اقساطی به grantor اعتماد خصوصی مقرری grantor حفظ سالیانه تراست و خود لغو قسط یادداشت ها. نیز وجود دارد که قانونی امداد از جمله Internal Revenue Code Section 303 که اجازه مالیات-استفاده رایگان از نزدیک برگزار شد شرکت پول نقد برای پرداخت مرحوم سهامداران مالیات املاک و IRC بخش 6166 که اجازه می دهد تا صاحب کسب و کار به پرداخت مالیات املاک در اقساط.

بیمه عمر اغلب نقش مهمی در کسب و کار و طرح جانشینی. برای مثال برخی از صاحبان کسب و کار خواهد شد صبر کنید تا زمانی که مرگ به انتقال تمام یا بسیاری از منافع کسب و کار خود به یک یا تعداد بیشتری از فرزندان خود را. اگر صاحب کسب و کار مشمول مالیات املاک, بیمه عمر ارائه می کنند کودکان دریافت کسب و کار پول نقد لازم برای آنها به پرداخت مالیات املاک. همانطور که در بالا ذکر شد, صاحب کسب و کار می تواند استفاده از بیمه عمر به ارائه آن دسته از کودکانی که درگیر در کسب و کار با برخورد عادلانه. سرانجام بیمه عمر است که یک راه محبوب برای ارائه پول نقد لازم برای کسب و کار خود و یا بازمانده از صاحبان برای خرید یک مرحوم صاحب علاقه به موجب شرایط قرارداد خرید فروش. در بسیاری از موارد ارزش واگذاری نقدی در بیمه زندگی نیز می تواند مورد استفاده قرار گیرد مالیاتی رایگان (با تسلیم به اساس و قرض گرفتن بیش از حد) برای کمک به پرداخت برای یک عمر خرید یک صاحب کسب و کار مورد علاقه.

به حدی این مقاله شامل مسائل مالیاتی در نظر گرفته شده است و یا نوشته شده است مورد استفاده قرار گیرد و نمی توان با استفاده از مالیات دهندگان به منظور اجتناب از مجازات است که ممکن است تحمیل مالیات دهندگان با توجه به بخشنامه 230.

[ad_2]