شمار مبتلایان به کرونا در چین به زیر هزار نفر رسید

[ad_1]

کمیسیون ملی بهداشت چین روز جمعه اعلام کرد شمار مبتلایان به ویروس کرونا که همچنان تحت درمان هستند برای نخستین بار در این کشور به زیر یک هزار نفر رسیده است.

به گزارش ایرنا از کمیسیون ملی بهداشت چین، شمار مبتلایان به ویروس کرونا برای نخستین بار از ابتدای شیوع این ویروس تا روز گذشته /پنجشنبه/ به ۹۵۹ تن کاهش یافته است.

“می فنگ” سخنگوی کمیسیون ملی بهداشت چین در یک کنفرانس خبری در پکن افزود: با این حال شمار کل مبتلایان در چین تا کنون به ۸۲ هزار و ۸۰۴ تن رسیده است که از این تعداد یک هزار و ۶۱۸ تن آنها از خارج وارد چین شده اند.

او گفت: تا کنون نیز چهار هزار و ۶۳۲ تن در چین بر اثر ابتلا به کرونا جان باخته و در  حال حاضر نیز ۹۷۹ تن به عنوان ناقل خاموش تحت نظارت هستند.  

این مقام کمیسیون ملی بهداشت چین همچنین اعلام کرد در روز گذشته تنها ۶ مورد ابتلا به ویروس کرونا در چین شناسایی شده است که دو مورد آن وارداتی بوده است.

می فنگ تصریح کرد با درمان ۵۰ نفر در روز گذشته، شمار کل بهبود یافتگان در چین نیز به ۷۷ هزار و ۲۵۷ تن رسیده است.

شیوع ویروس کرونا معروف به «کووید ۱۹» برای نخستین بار اواسط ماه دسامبر (۲۴ آذر) در شهر «ووهان» واقع در مرکز چین گزارش شد ابتدا از این بیماری به عنوان ذات الریه نام برده می شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین بعد از انجام یک سری تحقیقات، در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ماه ۹۸) به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

شمار مبتلایان به ویروس کرونا تا صبح امروز جمعه در سراسر جهان به دو میلیون و ۷۲۵ هزار نفر رسیده که ۱۹۱ هزار و ۶۵ تن آنها فوت شده و ۷۴۶ هزار نفر بهبود یافته اند بقیه نیز همچنان با این بیماری درگیر هستند.

[ad_2]

Source link