فوتبال ایران ورشکسته است / ساختارمان باید اصلاح شود

[ad_1]

به گزارش ایلنا، مجتبی جباری درباره حواشی ایجاد شده پیرامون قرارداد مارک ویلموتس اظهار داشت: این مساله به ضعف مدیریتی در فوتبال ما برمی‌گردد. اینکه قبل از آوردن او هیچ تحقیقی درباره رفتار و خصوصیاتش نداشتیم. حالا فوتبال ایران یک فوتبال ورشکسته است که تماشاچی را از آن دور می کنند. واقعا اتفاقات خوبی نمی افتد و الان هم آنقدر از شرایط خوب فاصله گرفتیم که حرف های من تاثیری ندارد.

او ادامه داد: الان آیا کسی که مسبب آوردن ویلموتس با این شرایط بوده، جوابی می‌دهد؟ از این اشتباهات در فوتبال ایران زیاد است و ممکن است همین یک ماه دیگر یا یک سال دیگر اشتباهات تکرار شود. چون ساختار درست نیست، هیچ تغییری به وجود نمی‌آید. وقتی همه مسائل در فوتبال به تیم ملی بزرگسالان خلاصه می‌شود، اینطور خواهد بود. ما مبالغ زیادی را به سرمربی تیم ملی می‌دهیم در صورتی که ساختارمان باید اصلاح شود. اگر رده‌های پایه با این پول مورد توجه قرار بگیرد، قطعا خروجی بهتری خواهد داشت. 

هافبک سابق تیم استقلال تهران درباره حضور فرهاد مجیدی روی نیمکت تیم استقلال گفت: من همیشه از حضور مربیان جوان و کسانی که برای فوتبال زحمت کشیدند در راس کادرفنی تیم ها استقبال می‌کنم. اگر نگاه ما به مربی داخلی با همان امکانات مربی خارجی باشد، قطعا جوان ها نیز موفق می‌شوند.

جباری درباره شرایط نابسامان مدیریتی در استقلال گفت: اینکه چرا استقلال به این روز افتاده، دلیلش اتفاقات متعددی است. شما ببینید وقتی یک مدیر جایگاهش را نمی‌داند و ثبات هم ندارد این موضوع روی کل تیم تاثیرگذار خواهد بود. یک مدیر وقتی به باشگاه می‌آید، فقط می‌خواهد خودش را به مردم بشناساند و ثابت کند. او حتی نمی‌داند تا چه زمانی مدیرعامل هست و تا زمانی که سیستم درست نشود آن مدیرهم کاری از پیش نمی‌برد. متاسفانه اینکه فوتبال یک بیزینس هست، در ایران نادیده گرفته می‌شود و الان هم با این روند هیچ اتفاقی نمی‌افتد.

[ad_2]

Source link