قراردادم با تیم ملی مثل فیلم بود/در بازی با عراق و بحرین اشتباهات زیادی داشتیم

[ad_1]

* هرگز خودم را یک خارجی ندانستم

وی افزود: من 6 سال در ایران کار کردم و هرگز خودم را یک خارجی ندانستم. این فرصت بسیار خوبی برای من بود و دوست داشتم چالش جدیدی را تجربه کنم. مطمئن هستم تیم ملی ایران می تواند به جام جهانی صعود کند و این می تواند برای من یک فرصت مناسب باشد.

*جدایی ام از نفت و قراردادم با تیم ملی مثل فیلم بود

سرمربی تیم ملی در خصوص اینکه جدایی اش از صنعت نفت و پیوستن به تیم ملی مثل فیلمها بود عنوان کرد: من یک روز بعد از اینکه قراردادم را با نفت آبادان فسخ کردم از فدراسیون پیشنهاد دریافت کردم. واقعا این موضوع مثل فیلم بود چون 5-6 باشگاه یکی دو ماه قبل از جدایی با من تماس گرفته بودند قرار بود در باشگاه نفت آبادان مشکلات مالی بر طرف شود و پولهای بازیکنان پرداخت شود ولی این اتفاقات نیفتاد که در نهایت همه این موارد به جدایی من منجر شد.

* 7 ماه در آبادان کار کردم بدون هیچ گونه دریافتی

وی در خصوص اینکه ظاهرا باید به باشگاه نفت آبادان غرامت بدهد و فدراسیون فوتبال هم ظاهرا این غرامت را قبول کرده است یادآور شد: من همه چیزهایی که باید می گفتم را صادقانه عنوان کردم و چیز بیشتری نباید بگویم. قراردادی که با نفت بستم حقم بود چون سلامتی ام در آبادان به خطر افتاد و حتی چند بار هم به بیمارستان رفتم. همه این مسائل به کنار، هر وقت درباره آبادان فکر می کنم مسائل خوبی یادم می آید. من 6-7 ماه کار کردم آن هم بدون هیچگونه دریافتی.

* کرونا برای ما مشکلات زیادی درست کرده است

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در خصوص تیم ملی و برنامه اش عنوان کرد: ما همیشه باید برنامه ریزی کنیم، در تلاش هستم تا بازی تدارکاتی در نظر بگیریم ولی این کار آسان نیست و کرونا برای ما مشکلات زیادی ایجاد کرده است. از طرفی چون زمان کمی برای آماده سازی داریم ممکن است بازیکنان هم مصدوم شوند. ما مراقب هستیم که بازیکنان مهممان را برای بازی های پیش رو از دست ندهیم.

* امیدوارم ادامه لیگ مشکل ایجاد نکند

اسکوچیچ که با برنامه فوتبال برتر صحبت می کرد در خصوص اینکه اگر لیگ تعطیل می شد برنامه به چه شکل پیش می رفت عنوان کرد: من صلاحیت صحبت درباره این موضوع را ندارم ولی ما باید از بازیکنان محافظت کنیم. صمصمیانه امیدوارم ادامه لیگ مشکل ایجاد نکند و باعث ایجاد شادی در بین هواداران فوتبال شود.

* بازیکنان باید از مصدومیت دور شوند

وی در خصوص اینکه ادامه لیگ باعث می شود که بازیکنان برای حضور در تیم ملی آماده تر باشند خاطرنشان کرد: این موضوع به این بر می گردد که باشگاه ها چطور آماده سازی را طی کرده اند. شرایط قطعا فرق کرده است.بازیکنان و تیم ها باید تمریناتشان را به شکلی طراحی کنند که از مصدومیت دور شوند.

* همان مدل تیم ملی کرواسی را انجام می دهم

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در پاسخ به این سوال که مربیگری در باشگاه ها و تیم ملی چه تفاوتی دارد عنوان کرد: این موضوع کاملا متفاوت است.در باشگاه ها شما وقت زیادی را با بازیکنان می گذرانید ولی در تیم ملی ما فقط بازیکنان را انتخاب می کنیم ولی بازیکنان را تمرین نمی دهیم. کاری که در کوتاه مدت انجام می دهم این است که بهترین بازیکنان را انتخاب کنم. این همان مدلی است که تیم ملی کرواسی داشت. بازیکنان باید افتخار کنند که برای تیم ملی بازی می کنند. آنها باید با وجودشان بازی کنند.

* باید از غریزه فوتبالی ام برای ایجاد بهترین تیم استفاده کنم

وی در خصوص اینکه در مرحله پر استرسی به تیم ملی اضافه شده است تصریح کرد: مدیرعامل باشگاه فولاد یک بار به من گفت شما مرد روزهای سخت هستی. من همیشه از مسیرهای سخت عبور کرده ام. مطمئن هستم تیم ملی خوبی داریم و مطمئن هستم که از پس هر چالشی بر می آییم. زمان برای ما خیلی کوتاه است ولی این موضوع برای سایر تیم ها است. من باید از غریزه فوتبالی ام برای ایجاد بهترین تیم استفاده کنم و مطمئنم که می توانیم به موفقیت برسیم.

*باشگاه ها جز فیفا دی به تیم ملی بازیکن نمی دهند

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در پاسخ به این سوال که اردوی تیم ملی چه زمانی آغاز می شود گفت: ما باید از فیفادی ها استفاده کنیم چون باشگاه ها در زمان دیگر بازیکن به تیم ملی نمی دهند. امروز با نبی جلسه داشتیم تا ببینیم چطور می توانیم برنامه داشته باشیم.

*خیلی از کشورها از برگزاری بازی دوستانه هراسان هستند

وی در خصوص اینکه گفت و گو برای بازی ها آغاز شده یا خیر گفت: بله، البته اسمی از کشورها نمی برم اما واقعا شرایط سخت است. خیلی از کشورها از وضعیت کرونا هراسان هستند و راضی به برگزاری بازی ها نیستند.

* خیلی چیزها را می توانیم در تیم ملی تغییر بدهیم

اسکوچیچ در خصوص اینکه رقبای ایران در این گروه را چطور می بیند گفت: من همه بازی ها را به یک اندازه جدی می بینم چون حرفه ای هستم. بازی با کامبوج شاید ساده باشد ولی ما پرواز طولانی به این کشور داریم و طبعا بازیکنان خسته می شوند. بازی بحرین و عراق را دیده ام و مطمئنم ما می توانیم عملکرد خیلی بهتری داشته باشیم. خیلی چیزها هستند که ما می توانیم آنها را تغییر بدهیم.

* در بازی با عراق و بحرین اشتباهات زیادی داشتیم

وی در خصوص عملکرد ضعیف ایران در دیدار با بحرین و عراق گفت: نمی خواهم در مرود عملکرد مربی قبلی نظر بدهم اما جایگیری های اشتباه در خط دفاع و برنامه ضعیف در حمله در این 2 بازی وجود داشت. من بازیکنان ایران را می شناسم و مطمئن هستم می توانیم خیلی عملکرد بهتری داشته باشیم.

* می خواهم خون تازه ای به رگ های تیم ملی اضافه کنم

اسکوچیچ در خصوص عملکرد لژیونرها گفت: برای من بازیکن داخلی و لژیونر فرقی ندارد، تیم ملی در گذشته مشکلات زیادی داشت اما حالا می خواهم خون تازه ای به رگ های تیم ملی تزریق کنم. شاید اعتماد به نفسمان را از دست داشته باشیم اما مطمئن باشید در ادامه راه می توانیم عملکرد خیلی خوبی داشته باشیم.

[ad_2]

Source link