قهرمانی های رئال مادرید بیشتر است یا بارسلونا؟

[ad_1]

به گزارش ایسنا و به نقل از آس، رئال مادرید پنجشنبه شب با پیروزی ۲ بر یک برابر ویارئال قهرمان لالیگا شد. این سی و چهارمین قهرمانی سفیدپوشان در تاریخ بازی ها بود. تیم مادریدی در یک رقابت نزدیک با بارسلونا توانست این عنوان را بالای سر ببرد. آبی اناری ها تاکنون ۲۶ قهرمانی را به نام خود ثبت کرده اند. از زمانی که لیونل مسی نخستین لالیگا (۰۵-۲۰۰۴) را فتح کرد قهرمانی های دو تیم ۵ بر ۱۰ به نفع بارسا است. 

برابری رئال مادرید و بارسا از منظر جهانی نیز قابل توجه است. اگر سفیدپوشان ۳۴ قهرمانی در لالیگا و ۱۳ قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا به دست آورده اند این آمار برای آبی اناری ها به ۲۶ و ۵ قهرمانی می رسد. با این حال مجموع جام های بارسا بیشتر از مادرید است. تیم کاتالانی ۹۵ بر ۹۴ از حریف قدیمی اش پیش است. 

شاگردان زین الدین زیدان می توانند در آگوست با قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا به بارسلونا برسند. در صورتی که آبی اناری ها فاتح این جام شوند دوباره بین دو تیم فاصله ایجاد خواهد شد. مادرید در روند مثبتی قرار دارد و توانست در این فصل دو جام فتح کند. این تیم پیش از لالیگا در ژانویه فاتح سوپرجام اسپانیا شده بود. 

اکنون هر دو تیم بارسلونا و مادرید باید خود را برای دیدار برگشت یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آماده کنند. سفیدپوشان باید در ورزشگاه اتحاد شکست ۲ بر یک مقابل منچسترسیتی را جبران کنند و آبی اناری ها در حالی که در بازی رفت به تساوی یک بر یک مقابل ناپولی دست یافتند در نوکمپ از تیم ایتالیایی میزبانی خواهند کرد. 

افتخارات رئال مادرید

۹۴ قهرمانی

لالیگا: ۳۵

جام اسپانیا: ۱۹

لیگ قهرمانان اروپا: ۱۳

جام یوفا:۲

سوپرجام اروپا: ۴

جام لاتین: ۲
 
جام بین قاره ای/ جام جهانی باشگاه ها: ۷

سوپرجام اسپانیا و جام اوا دوراته: ۱۲

کوپا دِ لالیگا: ۱

افتخارات بارسلونا

۹۵ قهرمانی

لالیگا: ۲۶

جام اسپانیا: ۳۰

لیگ قهرمانان اروپا: ۵

جام برندگان: ۴

کوپا دِ فریاس: ۳

جام لاتین: ۲

سوپرجام اروپا: ۲

جام بین قاره ای/ جام جهانی باشگاه ها: ۳

سوپرجام اسپانیا/ جام اوا دوراته: ۱۵

[ad_2]

Source link