قیمت میلگرد در قوچان

قیمت میلگرد به نوع آن بستگی دارد. به همین دلیل انواع آن را باید به خوبی بشناسید. 7 نوع میلگرد که باید بدانید Handyman’s World در برنامه Associates Program Amazon Services LLC شرکت دارد، یک برنامه تبلیغاتی وابسته که به منظور فراهم کردن وسیله ای برای سایت ها جهت کسب هزینه تبلیغات از طریق تبلیغات و پیوند دادن به amazon.com، طراحی شده است. برای خرید میلگرد در سایزهای مختلف لطفا با ما تماس بگیرید.

کاربرد میلگرد

میلگرد می تواند برای پروژه های ساختمانی بسیار ارزشمند باشد و پشتیبانی لازم را از سازه های بتونی ارائه دهد. بتن مقاومت فشاری زیادی دارد اما مقاومت کششی ضعیفی دارد – می توان از میلگرد برای تقویت بتن با افزایش مقاومت کششی کلی استفاده کرد. از آنجا که میلگرد باید در بسیاری از شرایط و برای بسیاری از سازه ها مورد استفاده قرار گیرد، انواع مختلفی از میلگرد وجود دارد که در انواع مختلفی از اندازه ها و مواد وجود دارد. با توجه به انواع مختلف انتخاب، چگونه کسی می تواند بفهمد کدام نوع برای پروژه خاص خود بهترین است؟

در این مقاله، هفت مورد از این نوع میلگردها را شرح می دهم و مزایا و معایب استفاده از هر یک را شرح می دهم. این باید به شما کمک کند نوعی میلگرد را انتخاب کنید که برای پروژه شما مناسب باشد. قیمت میلگرد آجدار کارخانه ذوب آهن اصفهان در سایت و شبکه های اجتماعی به روزرسانی می شود.

7 نوع میلگرد که در ساخت و ساز مورد استفاده قرار می گیرید را بشناسید. قبل از ادامه، به خاطر داشته باشید که در اینجا، علاوه بر صحبت در مورد میلگرد واقعی، من همچنین یکی از گزینه های آن، مش سیم را لیست می کنم. به هر حال بیایید به لیست برویم. قیمت میلگرد فولادی در انواع مختلف به عوامل زیادی بستگی دارد.

انواع میلگرد فولادی

میلگرد استیل کربن

همچنین به عنوان “میل سیاه” یا میلگرد فولادی معتدل شناخته می شود، متداول ترین نوع میلگرد به دلیل سازگاری آن با تعدادی از انواع مختلف پروژه های ساختمانی است. میلگرد فولاد کربنی نیز نسبت به مقاومت کششی بسیار ارزان است و همین امر آن را به عنوان یک کاندیدای ایده آل برای استفاده در بسیاری از پروژه

اما اگرچه تطبیق پذیری و هزینه نسبتاً ارزان آن مطمئناً مزایای بزرگی محسوب می شود، اما این نوع میلگردها نیز به راحتی خورده می شوند و از این رو برای سازه هایی که در معرض آب یا رطوبت زیاد هستند، از بهینه کمتری برخوردار می شود.

میلگرد استیل کربن

میلگرد روکش اپوکسی

این نوع که به عنوان “میلگرد سبز” نیز شناخته می شود، میلگرد فولادی کربنی است که دارای یک پوشش اپوکسی اضافه شده است که به افزایش مقاومت آن در برابر خوردگی کمک می کند. این مقاومت بیشتر در برابر خوردگی باعث می شود که میلگردهای روکش شده با اپوکسی یک کاندید ایده آل برای مکان های خاص باشد – مانند پل ها و سازه های نزدیک آب شور – که برای میلگردهای فولادی کربنی مناسب نیستند. خرید میلگرد در بازار آهن به راحتی انجام می شود.

میلگرد روکش اپوکسی کمتر زنگ زده می شود، بنابراین قادر است در برابر قرارگیری در این محیط های دریایی مقاومت کند. علیرغم این، پوشش استفاده شده بر روی این نوع میلگردها می تواند به راحتی در حمل و نقل آسیب ببیند زیرا تا حدودی ظریف است، بنابراین باید دقت زیادی در نحوه استفاده صحیح از این نوع صورت گیرد.

میلگرد گالوانیزه

این نوع میلگرد بار دیگر نسبت به میلگرد متداول فولاد کربنی در برابر خوردگی مقاوم است، اما مقاومت کمتری نسبت به میلگرد روکش اپوکسی دارد. میلگرد گالوانیزه با افزودن یک پوشش روی به میلگرد فولادی اصلی ایجاد می شود، سپس برای آب بندی این پوشش تحت یک فرآیند آبکاری قرار می گیرد و به میلگرد اجازه می دهد مقاومت بهتری در برابر خوردگی نسبت به میلگرد فولاد کربنی معمولی داشته باشد. قیمت میلگرد شاهرود به روز شد.

اگرچه در مقایسه با میلگرد روکش اپوکسی محافظت کمتری در برابر زنگ زدگی ایجاد می کند، میلگرد گالوانیزه نسبت به روکش اپوکسی یک مزیت دارد، از این رو آسیب دیدن پوشش آن بسیار کمتر است. همانطور که گفته شد، میلگرد گالوانیزه نیز گرانتر از میلگرد روکش اپوکسی است، بنابراین حتی اگر بتوان آن را در سازه هایی که در معرض آب یا رطوبت زیاد هستند، مورد استفاده قرار داد، اما برای بسیاری از افراد گزینه اصلی نیست.

میلگرد اروپایی

این نوع میلگرد هم ارزان است و هم خم شدن آن بسیار آسان است زیرا از منگنز ساخته شده است.

به دلیل هزینه کم، این نوع میلگرد می تواند برای پروژه های گران قیمت ایده آل باشد. با این حال، توصیه نمی شود که از این نوع میلگردها برای هر سازه ای که ممکن است تحت شرایط طبیعی شدید باشد استفاده شود. به ویژه در مورد بادهای شدید یا شدید مانند آنهایی که از طوفان یا گردباد می آیند.

از آنجا که این میلگرد به راحتی خم می شود، ممکن است بیشترین مقدار یکپارچگی سازه مورد نیاز برای حفظ برخی از پروژه های ساختمانی را نداشته باشد. برای خرید میلگرد گالوانیزه برای جلوگیری از زنگ زدگی آن با ما تماس بگیرید.

پلیمر تقویت شده با الیاف شیشه (GFRP)

میلگرد فایبرگلاس نیز نامیده می شود، این نوع میلگرد نمی تواند خم شود. همچنین بسیار گران است. با وجود این معایب، میلگرد فایبرگلاس بسیار سبک و بادوام است.

این نوع میلگردها که از الیاف شیشه درهم پیچیده شده و درون رزین فایبرگلاس قرار گرفته اند، نمی توانند از قرار گرفتن در معرض عناصر، از جمله آب شور، خورده شوند. مقاومت آن در برابر خوردگی در واقع در مقایسه با هر نوع میلگرد دیگر قابل مقایسه نیست.

میلگرد فولاد ضد زنگ

میلگرد فولاد ضد زنگ بسیار گران است، اما برخلاف میلگرد فایبرگلاس، این نوع میلگرد می تواند خم شود. علاوه بر این، در برابر زنگ زدگی و سایر اشکال خوردگی نیز بسیار مقاوم است. همانطور که از نام آن مشخص است، این نوع میلگرد به جای فولاد کربنی از فولاد ضد زنگ ساخته شده است. قیمت میلگرد فولاد ضد زنگ و میلگرد گالوانیزه شده با هم متفاوت است.

این ماده برای مقاومت در برابر عناصر خورنده ای که ممکن است با آن روبرو شود بسیار مناسب تر است، بنابراین اگرچه ممکن است هزینه اولیه آن زیاد باشد، اما پیشنهاد شده است که صرفه جویی کلی که در زمینه تعمیر و نگهداری و تعمیرات می شود، میلگردهای فولاد ضد زنگ را به رقیبی مناسب برای قبلاً انواع میلگرد را ذکر کرده اید.

توری اهنی

در حالی که شاید از نظر فنی میلگرد نباشد – همانطور که به طور معمول بیشتر توسط آن شناخته می شود اصطلاح “پارچه سیم جوش داده شده” یا WWF – این ماده همچنین می تواند برای تقویت بتن در سازه های خاص مفید باشد.

همانطور که توسط نام پیشنهاد شده است، این ماده یک شبکه از سیمهای فلزی نازک است که برای تشکیل یک الگوی شبکه مرتب شده اند. این ماده می تواند برای پروژه های کوچکتر مانند پیاده روها و صفحات بتونی ایده آل باشد. برای خرید میلگرد می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

توری اهنی چیست

بهترین نوع میلگرد چیست؟

واضح است که هیچ نوع میلگرد برتر از هر نوع میلگرد دیگری نیست. بهترین نوع میلگرد برای پروژه شما کاملاً به این بستگی دارد که آن پروژه چیست، ساختار در کجا مستقر است و چه مقدار مایل به صرف آن هستید.

میلگرد فولاد کربن معمولاً بیشتر برای پروژه های ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرد، اما اگر در آب و هوای مرطوب یا مرطوب یا در منطقه ای مستعد زلزله یا سایر اشکال هوای شدید در حال ساخت هستید، ممکن است میلگرد روکش دار اپوکسی یا گالوانیزه باشد انتخاب بهتر به این دلیل که این نوع میلگردها در برابر خوردگی مقاوم ترند اما ارزان تر از میلگردهای فولاد ضد زنگ یا فایبرگلاس هستند.

برای پروژه های کوچکتر، مانند راهروهای کوچک در فضای باز یا پاسیوها، مش سیم می تواند انتخاب خوبی باشد. فولاد اروپایی می تواند انتخاب خوبی برای پروژه هایی باشد که نیاز به یک نوع میلگرد به راحتی قابل خم شدن دارند، اما نه لزوماً مقاوم – شاید برای استفاده در باغ. سرانجام، اگر می خواهید مقدار زیادی پول خرج کنید، می خواهید ساختاری دوام بیاورید و به تعداد زیادی از تعمیرات طولانی مدت احتیاج ندارید، میلگرد فولاد ضد زنگ یک انتخاب عالی است. خرید میلگرد درب کارخانه و به نرخ کف بازار بر هزینه ساخت ساز بسیار تاثیر می گذارد.

خلاصه

در واقع انواع مختلفی از میلگرد برای انتخاب وجود دارد. در اینجا برخی از متداول ترین انواع را ذکر کرده ام. دفعه دیگر که در حال برنامه ریزی پروژه ای با میلگرد هستید، حتماً نگاهی به این راهنما بیندازید تا مطمئن شوید بهترین انتخاب را می کنید!