ناوهای جنگی انگلیس به پایگاه دریایی آمریکا در بحرین ملحق شدند

[ad_1]

به گزارش فارس، رسانه‌ها از تحرک کشتی‌های جنگی انگلیس که مدتهاست به بهانه تامین امنیت دریانوردی در خلیج فارس حضور دارند، خبر دادند.

به نوشنه وبگاه «فورس نت» نیروی دریایی انگلیس اعلام کرده که دو فروند کشتی جنگی این کشور به  تازگی به مکان مناسبتری در خلیج فارس رفته‌اند. 

بنابر اعلام نیروی دریای انگلیس، این  دو کشتی به  پایگاه دریایی آمریکا در بحرین پیوسته‌اند. نیروی دریایی انگلیس در ادامه بیانیه خود افزوده که این تاسیسات دریایی امکان هماهنگی بیشتری را برای رهگیری کشتیهای در حال عبور از خلیج فارس، تنگه هرمز، باب المندب ، دریای عمان  و دریای عدن فراهم می آورد.

انگلیس دو فروند کشتی به نام‌های «اچ ام اس ماتروس» و «اچ ام اس آرگیل» را سال گذشته برای کمک به نیروهای ائتلاف  امنیت دریایی آمریکا مرکب از استرالیا، آلبانی، عربستان، بحرین، لیتوانی و امارات به خلیج فارس گسیل داشت.  نیروی دریایی انگلیس مهمترین تهدیدها علیه کشتی‌ها در منطقه را قایق‌های انتحاری و حملات راکتی عنوان کرد.

چندی قبل نیروی دریایی انگلیس از خروج یک فروند کشتی مین روب خود از خلیج فارس و بازگشت به پایگاهش در انگلیس خبر داد و اعلام کرد که کشتی مین روب «اچ ام اس شورهام»  بعد  از 8 ماه استقرار در آب‌های خلیج فارس به انگلیس بازگشت. نیروی دریای انگلیس در بیانیه خود اعلام کرد که خدمه این کشتی به ناوهای آمریکا حاضر در منطقه کمک کردند.

[ad_2]

Source link