هشدار درباره خطر شیوع گسترده «کرونا»/ آمار مبتلایان عراق به بیش از ۱۴۴ هزار نفر رسید

[ad_1]

به گزارش تسنیم به نقل از شبکه السومریه، وزارت بهداشت و محیط زیست عراق امروز جمعه به شهروندان این کشور درباره ادامه سهل انگاری و عدم پایبندی به تدابیر پیشگیرانه در برابر ویروس کرونا هشدار داد.

در بیانیه وزارت بهداشت عراق آمده است: وزارت توضیح داده که سهل انگاری و کوتاهی شهروندان در اجرای دستورالعملهای صادره از سوی وزارت بهداشت که مستند به فهرست بین المللی سازمان بهداشت جهانی است، منجر به افزایش شدید آمار مبتلایان خواهد شد و این سهل انگاری در عمل سبب افزایش چشمگیر آمار مبتلایان در برهه اخیر شده است.

این بیانیه آورده است وزارت بهداشت تدابیر جدی در زمینه مقابله با اپیدمی کرونا همچون بستری بیماران کرونا و فراهم کردن تعداد زیادی دستگاه تنفس مصنوعی و نیز افزایش آزمایشهای تشخیص کرونا و تامین تمام داروها و تجهیزات پزشکی در چارچوب پروتوکلهای درمانی جهانی که کمیته های تخصصی تصویب کرده، انجام داده است.

وزارت بهداشت عراق به شهروندان هشدار داده است ادامه سهل انگاری و عدم پایبندی به دستورالعملهای پیشگیرانه منجر به نتایج وخیم و غیر قابل پیش بینی و احتمال شیوع گسترده کرونا خواهد شد.

این بیانیه از طرفهای ذیربط، علما، شیوخ عشایر، سازمانهای جامعه، شخصیتها و رسانه های مختلف خواسته است به نقش مطلوب خود از طریق تشویق شهروندان برای پایبندی به دستورالعملهای وزارت بهداشت برای جلوگیری از شیوع کرونا از طریق آگاه سازی برای ماسک زدن و پایبندی به فاصله  گذاری اجتماعی و منع تجمعات در هر شکلی عمل کنند.

وزارت بهداشت عراق در این بیانیه خاطر نشان کرده است پیروزی نهایی بر این اپیدمی از طریق پایبندی به دستورالعملهای وزارت بهداشت و کمیته عالی بهداشت و سلامت ملی در خصوص تدابیر پیشگیرانه در وهله اول از سوی شهروندان و در مرحله بعدی از سوی طرفهای دیگر است.

این وزارت در پایان خطاب به شهروندان عراقی گفته است : مهار این اپیدمی تنها به تصمیم شما بستگی دارد.

افزایش چشمگیر آمار مبتلایان به کرونا طی 24 ساعت اخیر

بر اساس گزارش وزارت بهداشت عراق، طی 24 ساعت گذشته، 3461 مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در این کشور شناسایی شده و البته طی همین مدت، 2172 مبتلا هم بهبود یافته اند. بر اساس این گزارش، 75 مبتلا هم طی همین مدت جان خود را از دست داده اند.

گزارش وزارت بهداشت عراق حاکی است که با ثبت موارد جدید ابتلا، آمار کل مبتلایان به 144 هزار و 64 نفر، آمار کل فوتی ها به 5236 نفر و بهبودیافتگان هم به 103 هزار و 197 نفر رسیده است.

[ad_2]

Source link