واکنش تند کره‌جنوبی به انهدام دفتر هماهنگی سئول-پیونگ‌یانگ

[ad_1]

به گزارش مهر به نقل از خبرگزاری رویترز، کره جنوبی امروز سه شنبه به اقدام همسایه شمالی خود در انهدام دفتر هماهنگی سئول-پیونگ‌یانگ واکنش تندی نشان داد.

دفتر ریاست‌جمهوری کره جنوبی با صدور بیانیه‌ای در این خصوص اعلام کرد در صورتیکه پیونگ‌یانگ به تنش زائی ادامه دهد، با واکنش شدیدی مواجه خواهد شد.

در همین رابطه، «کیم یو-گیون» (Kim You-geun) معاون مشاور امنیت ملی کره جنوبی در این باره گفت: تخریب این دفتر پایانی بر انتظارات تمام کسانی بود که به توسعه روابط بین دو کره و برقراری صلح پایدار در شبه جزیره کره امید داشتند. ما اعلام کرده‌ایم که کره‌شمالی کاملا مسئول تبعاتی است که این اتفاق ممکن است رقم بزند.

گفتنی است، کره شمالی ساعاتی پیش دفتر ارتباطات دو کشور در مرز با کره جنوبی را منفجر کرد. این اقدام کره شمالی در ادامه تنش‌های پیونگ یانگ و سئول انجام شده است.

خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی می‌گویداز وقوع انفجار در منطقه مرزی میان دو کره خبر داده است.

طبق گزارش‌ها، کره شمالی دفتر ارتباطات با کره جنوبی را در شهر مرزی کائه سونگ منفجر کرده است.

در همین رابطه کره شمالی با تایید منفجر کردن دفتر هماهنگی سئول-پیونگ‌یانگ در مرز دو کره از قطع تمامی ارتباطات با کره جنوبی خبر داد. 

این در حالی است که «مون جائه این» رئیس‌جمهور کره جنوبی دیروز دوشنبه از همسایه شمالی خود خواست تا به تلاش‌ها برای رسیدن به صلح میان دو کشور وفادار بماند.

[ad_2]

Source link