پلیس پاریس با گاز اشک آور از تجمع کنندگان مردمی استقبال کرد

[ad_1]

به گزارش فارس، رسانه‌ها از به خشونت کشیده شدن تظاهرات عصر امروز در پایتخت فرانسه از سوی ماموران پلیس خبر دادند.
به نوشته خبرگزاری «رویترز» پلیس «پاریس» پایتخت فرانسه علیه تجمع هزاران نفری شهروندان معترض به تبعیض نژادی از گازهای اشک آور استفاده کرد. ماموران پلیس برای متفرق کردن جمعیت از کپسول‌های گاز اشک آور استفاده کردند.

این تظاهرات در اعتراض به قتل «آداما تراوره» سیاه پوست 24 ساله فرانسوی که سال 2016 از سوی پلیس نزدیک پاریس به قتل رسید، برگزار شد. این در حالی است که پلیس فرانسه اجازه برگزاری تجمعات ضد نژاد پرستی را صادر نکرده است.

خبرگزاری «اسپوتنیک» نیز شنبه بعد از ظهر از  برگزاری این تظاهرات در پاریس در حمایت از تظاهرات جهانی ضد تبعیض نژادی خبر داد و نوشت، این اعتراض‌ها علیه خشونت پلیس و بی‌عدالتی‌های نژادی در فرانسه و در اعتراض  به قتل «آداما تراوره» شهروند سیاه پوست فرانسوی شکل گرفت.

 

بسیاری از شهروندان فرانسه قتل این فرد را شبیه قتل «جورج فلوید» شهروند سیاه پوست آمریکایی که در شهر «مینیاپولیس» در ایالات متحده از سوی یک مامور پلیس این شهر کشته شد، می‌دانند.

اعتراضات هفته گذشته در فرانسه علیه تبعیض‌نژادی و در یادبود مرگ آداما تراوره نیز به خشونت کشیده شد و نیروهای پلیس به سمت معترضان گاز اشک‌آور پرتاب کردند و این اعتراضات را به خشونت کشاندند. 

[ad_2]

Source link