یک داروی احتمالی از گسترش کرونا در بدن جلوگیری می کند

[ad_1]

به گزارش جام جم آنلاین از مهر، شرکت داروسازی چندملیتی Pfizer ، دارویی برای درمان ویروس کرونا شناسایی کرده است. به گفته مایکل دولستن مدیر ارشد بخش علمی این شرکت، آزمایش های پیش بالینی این داروی بالقوه تاکنون نتایج موفقی داشته است. این دارو با گسترش ویروس در بدن انسان مقابله می کند.

Pfizer ابتدا تصمیم داشت آزمایش های بالینی این دارو را در پایان ۲۰۲۰ انجام دهد. اما اکنون امیدوار است در سه ماهه سوم سال جاری میلادی (آگوست یا سپتامبر)این آزمایش را آغاز کند. به عبارت دیگر آزمایش های بالینی داروی مذکور تا چند ماه دیگر شروع می شوند.

همچنین این شرکت نیویورکی اعلام کرده مشغول جمع آوری اطلاعات جدید درباره یک آنتی بیوتیک قدیمی به نام «آزیترومایسین» است تا به تحقیقات پژوهشگران برای بررسی یک درمان بالقوه کووید ۱۹ کمک کند.

در کنار آن محققان Pfizer مشغول انجام مطالعاتی روی قرصXeljanz به عنوان یک درمان بالقوه برای بیماران بستری شده در بیمارستان هستند. این قرص برای درمان آرتروز تجویز می شود.

همچنین این شرکت در تحقیقی جداگانه، با همکاری شرکت آلمانی BioNTcech مشغول توسعه یک واکسن برای کووید ۱۹ است. دو شرکت ماه گذشته همکاری خود را اعلام کرده اند و تا پایان آوریل واکسن تولیدی را روی انسان آزمایش می کنند.

[ad_2]

Source link