Amenophis با شکوه: فرهنگ لوکس و شکوه و جلال در دادگاه فرعون (C. 1390 سال قبل از میلاد)

[ad_1]

Amemophis سوم شد پسر Thutmosis IV توسط Mutemya یک شاهزاده خانم دختر Artatama من آریایی پادشاه Mitanni. Thutmosis چهارم خود (پسر Amenophis دوم) به نظر می رسد که یک آسیایی مادر (قضاوت از ویژگی های صورت خود). سلطنت Thutmosis IV ممکن است در نتیجه در نظر گرفته شود به آغاز تزریق قابل توجهی خارجی خون به کنون ژنتیکی منزوی, incestuously همخونی خانواده سلطنتی مصر باستان (آن را برای سنین عرفی برای پادشاهان به ازدواج با خواهر نیمه خواهر و پسر عموی یا حتی خود دختران).

Amenophis سوم زمان خود را به عنوان ملکه همسر Tiy (مادر جانشین او را “دیوانه” Akhenaton) یک زن است که یک روستایی. Tiy پدر Yuaa بوده است و یک Asiatic تحصیل و اقامت در مصر است. او برگزار افتخاری موقعیت سرپرست Amun مقدس گاو.

ملکه Tiy و پدرش Yuaa اختیار داشت نفوذ زیادی در دادگاه و توانگری, شکوه و فرهنگ بالا از دادگاه Amenophis III قطعا بدهکار زیادی به خود لوکس آسیایی سلیقه.

Amenophis خوش شانس بود برای رسیدن به قدرت در یک زمان که در آن قدرت پادشاهی جدید در اوج خود بود. وجود صلح بود. مزاحم Asiatics متوقف شده بود به مشکل (بسیاری از شاهزادگان از Asiatics شده بود از آمدن به مصر برای آموزش و پرورش خود را از سلطنت Thutmosis سوم و در حال تبدیل شدن به بسیار Egyptianized). Amenophis تا به حال نیاز به تنها یک عملیات نظامی در سلطنت خود را که او انجام شده به Nubia با موفقیت. بقیه از او سلطنت داده شد تا به خود زیاده شرقی توانگری,لوکس,تفریح و لذت.

پادشاه بزرگ ساخته شده کاخ در بانک های غربی از نیل Thebes. هنر دکوراسیون کاخ منعکس سلیقه ملکه Tiy است که در طول زندگی اش بود و حامی دانشمندان متفکران و هنرمندان است که دفاع و پشتیبانی کوتاه مدت انقلاب است که در آن هنر مصر باستان به دست آورد بیشتر طبیعت با کیفیت و سبک است.

Amenophis جدید کاخ تا به حال قریب به اتفاق آپارتمان با دیوارهای تزئین شده با نقاشی به تصویر می کشد صحنه های از طبیعت و روزانه در مصر زندگی رنگ کاملأ پیچیده در رنگ های غنی. بافته شده فرش های زیبا گلدان در شیشه های رنگی و ظروف طلا و نقره آراسته آپارتمان. ملکه Tiy تاج و تخت اتاق است که به عنوان 130 فوت و 40 فوت عرض (40 توسط 12 متر). اتاق پرخرج تزئین شده با ستون از لوتوس-جوانه و papyri طراحی تا رسیدن به یک skyblue سقف با نقاشی های زیبا از گله کبوتر و کلاغ در حال پرواز است. طبقه غنی سنگ فرش شده با نقاشی های زیبا از نیل مرداب و رودخانه مناظر. آن را نشان داد ناتورالیستی تصاویر از مردان شکار حیوانات وحشی و ماهیگیری در آبهای رود نیل. اتاق تاج و تخت به حال یک جفت از ابهت و با شکوه طلایی تاج و تخت که بیش از رز درخشان pinions سلطنتی کرکس.

یک بالکن متصل شد به تاج و تخت اتاق تزئین شده با مناظر سبز و رنگارنگ گل های عجیب و غریب. این زمینه های گسترده ای از کاخ تا به حال با شکوه درختان و درختچه ها و غنی رنگی عجیب و غریب گیاهان گلدار. کاخ زمین ارائه یک نفس گرفتن مناظر غروب از دور تبسی تپه به غرب و به شرق یک مسیر طولانی دریاچه مصنوعی ساخته شد,احاطه شده توسط سایه درختان و شکوفه ها از تنوع بسیار است.

گفته شده است که Amenophis’ مورد علاقه شب گذشته بود قایقرانی در بنفش و طلا قایق بادبانی “جلال Aten” در درخشان آب از دریاچه با ملکه و کودکان در حالی که باکره جوان خواند مانند شب پرندگان به همراهی زهی چنگ lyres, lutes و لوله های.

در کنار کاخ پادشاه بودند ویلاهای لوکس و زیبا از باغ با استخر که جایگزین مهمانان خود در اسراف دولت ضیافت برگزار شده توسط ملکه. صدور Amenophis دولت توابع و ضیافت گفته می شود بینظیر در تمام تاریخ مصر است.

ملکه Tiy ازدواج کرده بود شاه زمانی که هر دو نوجوان بودند. او باقی مانده است خود روح همسر برای زندگی با نام او عادی همراه با شاه در اسناد رسمی. پادشاه,اما, نگهداری عظیم حرم. او ازدواج Gilu Khipa دختر پادشاه Sutarna از Mitanni که وارد Thebes با آموزش بیش از 300 نفر از بانوان و مسئولین.

پادشاه رغم مجلل, شیوه زندگی یک ورزشکار مرد که لذت زندگی در فضای باز و با اعتبار 102 شیرها کشته در شکار اعزامی در ده سال اول سلطنت خود را.

Amenophis سوم که بسیار فعال و سازنده است. عظیم بابون مجسمه در Hermopolis هستند منسوب به او. گالری مقدس Api های گاو در سقاره نیز به اعتبار او. او بنا 600 مجسمه از سخمت شیر-الهه در معبد موت در جنوب کرنک و در نهایت عظیم سردخانه معبد برای خود در کرانه رود نیل در Malkata. معبد بود اما بعد از برچیده توسط Meneptah (1212-1202 B. C.) برای ارائه مواد برای خود معبد (یک توهین به مقدسات یکی فکر می کنم!). Meneptah, اما, امان, این مجسمه عظیم که شناخته شده به یونانیان به عنوان Memnon ای (Memnon نامیده شد “آوازی Memnon” توسط یونانیان از ناله صدای ناشی از مجسمه در نور روز گسترش ترک در مجسمه هنگامی که گرم می شود در آفتاب بعد از ظهر).

Amenophis با شکوه سلطنت بود مشکل بیماری در آن شش سال گذشته.پادشاه در سن دچار یک بیماری مرموز هیچ دکتر یا شعبده باز می تواند درمان.

[ad_2]