IPv6 آموزش (Cisco) – یک EIGRPv6 – EIGRPv4 بررسی اجمالی

[ad_1]

در حال حاضر اگر شما جدید به سیسکو شبکه شما ممکن است کاملا مطمئن شوید که در مورد EIGRPv6 پروتکل. من امیدوارم که این مقاله را به سرعت روشن شدن همه چیز.

اول از همه EIGRP مخفف Enhanced Interior Gateway Routing Protocol; این نسخه بهبود یافته از Interior Gateway Routing Protocol (IGRP) و ایجاد شده توسط Cisco Systems. در حال حاضر وجود دارد دو نسخه از EIGRP; نسخه 4 (EIGRPv4) و نسخه 6 (EIGRPv6); EIGRPv4 قابل اجرا بر روی شبکه های IPv4 و EIGRPv6 قابل اجرا بر روی شبکه های IPv6. EIGRPv6 تقریبا در عمل در همان شیوه ای به عنوان سلف خود EIGRPv4; و هر دو نسخه از EIGRP زیر را انجام دهید:

  • اجازه می دهد تا یک EIGRP router(ع) برای ساخت یک توپولوژی جدول از هر یک از آن همسایه تبلیغات; و پس از آن تنها بهترین راه از توپولوژی جدول قرار داده شده به روتر در جدول مسیریابی. بهترین مسیر به یک مقصد خاص است که به نام “جانشین” و دوم بهترین مسیر به یک مقصد خاص است که به نام “جانشین عملی”.
  • هر دو نسخه از EIGRP استفاده از انتشار به روز رسانی الگوریتم یا (دو) برای سریع همگرایی و برای تضمین حلقه-عملیات.
  • هر دو نسخه از EIGRP فقط ارسال مسیریابی به روز رسانی در مورد مسیرهای تغییر کرده که یک بار EIGRP شبکه همگرا.
  • هر دو نسخه از EIGRP اجازه می دهد EIGRP router رابط برای ارسال سلام بسته هر 5 ثانیه در پهنای باند بالا و لینک هر 60 ثانیه در پهنای باند کم چند لینک کلیک کنید برای بررسی روتر همسایه اتصال.
  • هر دو نسخه از EIGRP, تکیه بر معیارهای از پهنای باند و تاخیر در, قابلیت اطمینان, و, بار, برای تعیین مسیرهای اما به طور عمده با استفاده از پهنای باند و تاخیر. کل متریک EIGRP فرمول است:

256*((K 1*Bw) + (K 2*Bw)/(256-بار) + (K3*تاخیر)* (K 5/(قابلیت اطمینان + K 4)))

  • همچنین هر دو نسخه از EIGRP استفاده از حمل و نقل قابل اعتماد پروتکل (RTP) هنگامی که لازم است برای تضمین تحویل EIGRP بسته است.

من از شما دعوت به بازدید از وب سایت من شد شما پیدا کردن آخرین اطلاعات در مورد سیسکو IPv6 طراحی و پیاده سازی تکنیک های.

به موفقیت خود را

[ad_2]