Moonblindness یا ERU – داستان یک اسب را درمان

[ad_1]

هنگامی که شوهر من آرام خاکستری gelding تشخیص داده شد با اسب تکراری Uveitis (ERU) همچنین شناخته شده به عنوان Moonblindness من دست پاچه. ERU شماره یک علت کوری در اسب.

مقدمه

در فوریه 2008 شبدر را چشم چپ بسته بود و گریه. من به نام من دامپزشک دکتر سوزان Mende, D. V. M. of Wolf Creek اسب در Lothian, Maryland.

او تحت درمان چشم با دارو و استروئید. چشم شفا در عرض یک هفته.

اما شبدر حق چشم هایش تا دوازده هفته بعد و او آزمایش مثبت لپتوسپيروز. پس از دو بیشتر شیوع بیماری در جانشینی سریع من دامپزشک تحویل افتضاح تشخیص است. خوش تیپ 17 ساله بود ERU. بدون سریع و شدید مداخله او را ناگهان و به طور کامل کور است.

علائم ERU & دشواری تشخیص

علائم اولیه این بیماری در حال کم رنگ: یک گریه و چشم متورم اغلب از چپ به خود زخم التیام یابد.

در مورد بد ERU عود در کوتاه جانشینی گاهی اوقات موثر بر هر دو چشم. شکاف بین ما اسب شیوع بیماری کاهش یافته و از 12 هفته به 11 هفته تا 9 هفته و تحت تاثیر قرار متناوب چشم.

خوشبختانه من دامپزشک دیدم الگوی اولیه است. بسیاری از اسب ها تنها مورد بررسی قرار گرفت و پس از یک سری طولانی از تکرار شعله ور شدن یو پی اس به طور چشمگیری کاهش شانس صرفه جویی در خود دید.

علل ERU

علل اسب تکراری Uveitis برای اطمینان شناخته شده است اما تحقیقات اخیر نشان می دهد مقصر است leptospirus باکتری. در میان حامل leptospirus در حال موش و آلوده حیوانات خانگی با توجه به باربارا فنر متخصص در Chirurgischen TierKlinik در مونیخ در مقاله “Schreckgespenst Mondblindheit” (Moonblindness های ترسناک شبح).

او می نویسد که این فکر باکتری به خودی خود نمی تواند باعث شیوع بیماری. بدن به نظر می رسد که واکنش های آلرژیک در برابر پروتئین از leptospirus باعث خودکار-واکنش ایمنی بدن در مایع زجاجیه چشم است.

درمان های در دسترس

چه چیزی می تواند انجام شود برای نجات دو شبدر چشم?

عملیات

دکتر Mende گفته بود در مورد سیکلوسپورین. موضعی در مورد انسان uveitis در آن نفوذ قرنیه و درمان این بیماری است. متاسفانه سیکلوسپورین نمی تواند نفوذ اسب قرنیه است.

او به من گفت در مورد دو دامپزشکان دکتر برایان Gilger و جانیس آلن در دانشگاه ایالتی کارولینای شمالی دانشکده دامپزشکی که جراحی قرار آهسته انتشار ایمپلنت از سیکلوسپورین به مایع زجاجیه چشم است. آنها همچنین می تواند حذف بیمار مایع پر کردن چشم با تازه و سالم جایگزین.

این عملیات معمولا موفق و ایمپلنت گذشته برای دو تا چهار سال است.

تنها مشکل این است که هزینه: $3,500 در زمان نوشتن. پرداخت می شود نه تنها برای این عملیات اما عملیات بعدی هر دو به چهار سال بیش از زندگی باقی مانده از اسب.

من با تلاش روزانه ترس از شبدر رفتن ناگهان کور و نیاز به قبول است که ما قادر به پرداخت هزینه تنها عمل است که می تواند ما را نجات اسب را دید.

Overhearing من ضجه و زاری محلی اسب نشان می دهد که پس از آن گفت: کلمات جادویی: “یک اسب بود ERU و هومیوپاتی درمان او.”

پیدا کردن یک Homeopathist

پر از امید من برای شکار اطلاعات در homeopathists و گفته شد در مورد دکتر جویس هارمن اجرا می شود که جامع عمل Harmany درمانگاه اسب با مسئولیت محدود در تپه سنگ چخماق ویرجینیا.

Dr Mende تا به حال تنها چیزهای خوبی برای گفتن در مورد دکتر هارمن و من بلافاصله مرتب تلفن مشاوره.

اثرات استرس

دکتر هارمن پرسید که آیا شبدر تا به حال تجربه هر گونه استرس در زندگی خود را?

من reeled کردن یک لیست طولانی از جمله: باد هر دو جبهه تاندون ها: پرواز های از انگلستان به ایالات متحده آمریکا: باد عمیق دیجیتال تاندون فلکسور: به طور منظم سرفه در بهار: یک جلسه از لایم بیماری: خفیف مفاصل و در حال حاضر لپتوسپيروز.

دکتر هارمن توضیح داد که التهاب چشم با اشاره به ضعف عملکرد کبد که هم باعث تاندون مشکلات.

کبد برای سم زدایی اما استرس در شبدر زندگی تا به حال در معرض خطر کبد توانایی انجام صحیح. در طول زمان این بود بدتر شد تا زمانی که این مشکل تا به حال دمیده در چشم او.

درمان

هدف این بود که به حذف التهاب و تصحیح عدم تعادل در بدن است. دکتر هارمن به من گفت که او می خواهم به بهبود بیش از ماه آینده به سه ماه اما باید درمان شود به مدت شش ماه.

او تجویز روي Picolinate, CoQ100. همچنین یک چینی گیاهی کبد فرمول به نام “تاندون/رباط” به عنوان شبدر لثه بودند یک نور صورتی. تا به حال آنها شده است قرمز او را تجویز Haliotis پودر.

دکتر هارمن به من هشدار داد ما درمان او را به جای اواخر بعد از او اخیر شیوع و او ممکن است یکی دیگر از عود. اگر این امر می تواند خفیف یکی. او پیشنهاد یک درمان Thuja قرص دو برابر CoQ100 و شستن چشم مبتلا با euphrasia. در مورد بد شیوع من باید از بالای درمان در رابطه با دکتر Mende را دارو.

آن را در حال حاضر هفته اول در ماه اکتبر و دکتر هارمن خواسته است که من به روز رسانی خود را در اواسط نوامبر.

نتیجه

در 25 نوامبر من فرستاده نشئه ایمیل به دکتر هارمن گفت شبدر بود گذشت 10 هفته بدون علامت عود. سپس او رفت و 11 هفته 12 هفته و دیگر بدون هیچ گونه ERU علائم!

در 18 دسامبر سال 2008 چشم چپ او شروع به گریه در شیوع خفیف. بود تورم وجود دارد و نه بودند پلک بسته, اما آنها قرمز داخل. پس از مشاوره با دکتر Mende من استفاده از کرم های استروئیدی.

قرمزی داخل پلک همچنان ادامه داشت اما دکتر Mende اطمینان من چشم به خودی خود خوب بود و با آغاز ماه مارس درب به حال عادی خود بازگشتند سفید رنگ.

از آغاز ماه مه سال 2010 خاکستری بزرگ رفته و بدون حتی کوچکترین نشانه ای از یک ERU شیوع بیش از دوازده سال!

نتيجه گيری

اگر اسب خود را در نمایشگاه گریه و چشم های پف کرده, تماس با دامپزشک بلافاصله. هر چه زودتر علت این است که یافت می شود بهتر است اسب خود را خواهد بود. و اگر او ERU شما می توانید انجام کاری برای جلوگیری از این بیماری وحشتناک!

دکتر Harmann را می توان در رسید http://www.harmanyequine.com

[ad_2]